Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 »   Do dołu

Autor Wątek: moja 500 arecki680  (Przeczytany 10758 razy)

arecki680

  • Gość
moja 500 arecki680
« dnia: Luty 21, 2010, 13:49:01 13:49 »

niedawno uruchomiłem swa 500 jest jeszcze w trakcie budowy i upiekszania  troszke roslin od sławka kilka paletek tez od sławka
1. tetratek EX 1200 akwaszut 550 turbo
2. standardowe 2x30W
3. kamyki i piasek plażowy
4. kożenie debowe i1 lignit
5. folja ozdobna z tylu naklejona
6. PHpomiedzy 6,5 do 7 , kh 6 gh6
7. kryptokoryna, nużeniec, żabienica , limnofila  reszte nazw nieznam
8. Dyskowce
Zapisane

arecki680

  • Gość
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2010, 13:50:51 13:50 »

jeszcze jakas fotka
Zapisane

arecki680

  • Gość
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2010, 13:52:35 13:52 »

sory za jakosc fotek zrobiłem je swym tel.
Zapisane

arturix

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2010, 13:57:17 13:57 »

ja wypowiem się pierwszy:
 tu nie ma czego komentować - a na pewno pozytywnie :D ,mam nadzieje ,że Twe aqa czeka poważna transformacja  :D
Zapisane
:Dakwarystycznym faszystom mówię  - nie

arecki680

  • Gość
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2010, 13:59:00 13:59 »

noto podpowiadaj
 czekam na propozycje i pomysły
Zapisane

arecki680

  • Gość
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2010, 14:09:20 14:09 »

a to hydro costam w trakcie prac juz klejacych
Zapisane

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2010, 14:37:13 14:37 »

po pierwsze - więcej i lepszych fotek
po drugie - co chcesz mieć: akwarium hodowlane czy ozdobne? Jeśli to drugie to dziwnie zacząłeś, bez żwiru, zielsko w doniczkach... nieładnie. A woda czemu taka mętna? A może to wina aparatu?

czeka Ciebie sporo pracy, ale takiej wielkości zbiornik ma olbrzymie możliwości, więc podpytuj, podglądaj galerię i eksperymentuj.

P.S. przydało by się troszkę danych o osprzęcie i akwa na początku

i te nieładne ozdoby ceramiczne... ale to kwestia gustu ;)
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2010, 14:51:14 14:51 »

Widziałem te ryby w czasie ich świetności i widzę je teraz - zadbaj o nie bo nie mają się najlepiej :(
no i właśnie pytanie co to ma być za akwarium czy sterylniak czy nie... póki co jestem na nie.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2010, 16:10:04 16:10 »

To może i ja dopiszę kilka słów.
 Jak widać na jednym ze zdjęć Arek już ma w akwarium żwir :) więc chyba jednak będzie to zbiornik dekoracyjny.
Miałem pisać abyś dał drobny żwir lub grubszy piasek ale to co wysypiesz na dno to już jak wcześniej napisali koledzy jest sprawą Twojego gustu.Drobne podłoże ułatwia utrzymanie czystości w zbiorniku.
Wszystkie te ozdoby "gliniane" są raczej szpecące zbiornik ,jak dekorujące,ale to też sprawa gustu ;)
 Zbiornik 500l ma wielki potencjał,trzeba go tylko wykorzystać,i myślę że za naszymi(forumowymi) radami i naszą pomocą wyjdzie Arkowi jeden z ładniejszych zbiorników.
Pamiętajmy że nie wszystko na raz,a jak Arek wcześniej pisał są to jego pierwsze palety więc i wszystkiego o nich musi się uczyć.Nie są to przecież ryby trzymane tak często jak inne gatunki i opinie o nich są różne(niby ciężkie w utrzymaniu  :D )
Nasze kierowanie i doradzanie powinno być pomocne drugiej osobie zaczynającej z "czymś" nowym a "nasze" forum od tego przecież jest.
Krytyka jest potrzebna byś Arku nie popełniał błędów jakie przytrafiały się nam na początku,kwestią jest tylko czy osoby krytykowane (oczywiście ich zbiorniki ;) )nie zrozumieją tego źle i nie przestaną pytać i radzić się,a wtedy może być tragedia :?
Jak mniemam ten zbiornik wygląda już całkiem inaczej :lol: i są to nieaktualne zdjęcia :lol:
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

arecki680

  • Gość
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2010, 18:05:05 18:05 »

zdiecia sa dzisiejsze lecz jak pisałem wczesniej jest w trakcie prac i pytałem o pomysły a nie czy sie cos podoba czy nie podoba ale i to terz dobra wskazówka
niejestem człowiekiem który boi sie krytyki i tak zrobie swoje i tak bede dozył do osigniecia celu
niebawem beda kozenie  meszki terz sie znajda
a co do podłoza mam taki zamiar czekam na odpowiedni materjał , a ze w doniczkach lepsze to na poczatek niz mialy by pływac na powieszchni  dzieki sławku za zrozumienie
a co do rybek powiem ze maja bardzo dobrze a jesli sa niedowiarki i watpia w zdrowie mich rybek zapraszam do obejrzenia na zywo   i jak pisałem zdiecia sa byle jakie ale nie oto mi chodziło nadal ponawiam pytanie szukam propozycji moze jakies foto by pomogło
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2010, 18:16:44 18:16 »

Trochę to wszystko od drugiej strony zacząłeś - bo najpierw powinno być zrobione akwa a dopiero później powinny przyjść ryby. Teraz wszelkie przemeblowania będą stresujące dla mieszkańców.

Może warto na czas dojrzewania zbiornika ryby przełowić do innego baniaka, już wcześniej ustabilizowanego?
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

arecki680

  • Gość
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2010, 18:26:24 18:26 »

jest takowe i sie stabilizuje
Zapisane

arecki680

  • Gość
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2010, 12:34:11 12:34 »

info co do osprzetu
1 filtr kubełkowy outside HW-304 B
2 fan3 wewnetrzny
3 popka napowietrzajaca atman
4 2 grzałki HAUIELA po 200 w
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2010, 13:11:28 13:11 »

Arek więc może zacznę od propozycji ,o które prosiłeś :D .
Zaczynając od początku;
przygotuj korzenie(proparowanie pod kątem akwarystyki),niech się moczą jak najdłużej,nie mogą barwić wody
przygotuj podłoże-czy będzie to piach morski czy żwir? jest to twoja sprawa,dobrze wypłucz,nawet przegotuj
rośliny przed docelowym posadzeniem powinno się odkazić(preparatów jest wiele)mogą być w doniczkach ,ale dobrze było by je zamaskować (korzenie,kamienie ,skałki)
filtr zewnętrzny zostaw jako biologiczny,czyszczony raz na pół roku i to nie wszystkie media,powinien on być dojżały i właśnie potrzebna jest do tego stabilizacja
filtr wewnętrzny(mechanicznego)czyszczony raz w tygodniu,zależnie od potrzeby,wylewkę filtra skieruj tak aby ruch wody nie był bezpośredni na ryby
oświetlenie,raczej stonowane,rośliny dobieramy do oświetlenia w zbiorniku,palety niebardzo lubią ostre światło.
Jak już będziesz miał to wszystko przygotowane,a w tym czasie drugi zbiornik "dojrzeje",pozostanie Ci tylko przełapać ryby na czas aranżacji i stabilizacji zbiornika(około 4-6 tyg.) a po tym czasie tylko cieszyć się i poprawiać drobne niedociągnienia.
Pamiętaj że przez te 4-6 tyg.wszystko musi pracować(filtry,światło,posadzone rośliny i wszelkie dekoracje) tak jak było by zasiedlone :lol:
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

arecki680

  • Gość
Re: moja 500 arecki680
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2010, 21:37:13 21:37 »

rozumie zastosuje sie do wskazówek bo madrej rady warto posłuchac
Zapisane
Strony: 1 2 3 »   Do góry