Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu

Autor Wątek: Bazalt i jego wpływ na wodę  (Przeczytany 31580 razy)

brazylia

  • Gość
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 04, 2010, 20:48:32 20:48 »

, proponuję sprawdzić samemu zamiast powielać opinie znalezione w necie.

Czyli twierdzisz ze dr.inz. ktora pozwolilem sobie zacytowac, powiela informacje niesprawdzone?
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 04, 2010, 20:56:39 20:56 »

Artur a ja myslę że PAn dr.inż.miał do badania kawałek bazaltu ,który był inny jak niektóre w naszych akwariach ;) jak było juz wcześniej napisane bazalt bazaltowi nie jest równy :)
Pytania czy miał ? czy nie miał? czy powiela? czy papuguje? tylko mogą zaognić sytuację  :( na forum,proszę więc o inny zestaw pytań :D
Nie dajmy się ponownie sami nakręcać do niepotrzebnych zajść.
Pozdrawiam Sławek ;D
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 04, 2010, 21:02:22 21:02 »

... więc jednak "bazalt" może zatwardzać wodę :)
Bazalt jako "bazalt" (minerał) - nie, bazalt jako kamień w sprzedaży - czasem tak. Zależy więc z jakiego źródła mamy. Czasem zależy to wręcz od partii, czyli od tego w którym miejscu kopalni wydobywano kamień.
Tu jest esencja całych rozważań w tym wątku.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

brazylia

  • Gość
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 04, 2010, 21:03:07 21:03 »

Ja jestem caly czas spokojny i nie mam zamiaru podnosic sobie "cisnienia" , szczegolnie o tej porze.Wedlug mnie jest oczywiste ze bazalt nie podnosi pH.Podloza ktore maja na to wplyw nie sa widocznie bazaltowe, moze jest to cos sprzedawane pod ta nazwa, a tak naprawde bazaltem nie jest.
Zapisane

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 04, 2010, 21:06:54 21:06 »

Wedlug mnie jest oczywiste ze bazalt nie podnosi pH.

To tylko taki mały "kruczek", czy Ci od początku chodziło o pH ? :D

Ps. Bo mi ciągle chodziło o gH :D
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 04, 2010, 21:14:40 21:14 »

Wedlug mnie jest oczywiste ze bazalt nie podnosi pH.

To tylko taki mały "kruczek", czy Ci od początku chodziło o pH ? :D

Ps. Bo mi ciągle chodziło o gH :D
A nam chodziło o kH :D
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 04, 2010, 21:18:46 21:18 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 04, 2010, 21:46:22 21:46 »

No ostatnie posty mnie ubawiły.

Brazylia Twardosc wody to nie pH lecz KH i GH , pH jest miara odczynu.

Dosc wiele autorytetow pisze wierotne bzdury ktore w praktyce nijak sie maja do rzeczywistosci.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 04, 2010, 21:51:47 21:51 »

Poprawnie piszemy: GH, KH i pH (chodzi o wielkość liter).
wiem, ciągnąłem humor sytuacyjny :)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

brazylia

  • Gość
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 05, 2010, 08:41:55 08:41 »

No ostatnie posty mnie ubawiły.

Brazylia Twardosc wody to nie pH lecz KH i GH , pH jest miara odczynu.

Dosc wiele autorytetow pisze wierotne bzdury ktore w praktyce nijak sie maja do rzeczywistosci.

Zwykle przejezyczenie, a jezeli masz cos ciekawaego do powiedzenia w tym  temacie to czekamy, bo stwierdzenie ze ktos pisze bzdury bez potwierdzenia tego faktami jakos do mnie nie trafia.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 05, 2010, 09:07:50 09:07 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 02:49:25 02:49 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

brazylia

  • Gość
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 05, 2010, 09:43:30 09:43 »

Jeszcze raz i po raz ostatni napisze, bazalt nie ma wplywu na jakosc wody.Podloza ktore kupiles i sprawdzales wedlug mnie nie jest czystm bazaltem.
Co do mojego podejscia to nie sadze zeby bylo gorsze od Twojego, bo jak narazie to uwazasz ze masz racje, poniewaz zrobiles testy, a pozostali ktorzy tez je robili wedlug Ciebie pisza glupoty, jak wspomniana Pani dr. czy nawet kol.zulix
Cytuj
Moje doświadczenia z bazaltem są podobne jak z żwirem kwarcowym - zmiana twardości była niemierzalna przy normalnym systemie podmianek wody. Nawet jeżeli się coś rozpuszczało to zbyt wolno, aby ukazały to testy.
swiadczy to tylko o Twojej ignorancji i trwaniu przy jednym i slusznym twierdzeniu ktore jest Twoje.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 05, 2010, 09:47:14 09:47 »

Brazylia: jeżeli już cytujesz kogoś to cytuj całość
... więc jednak "bazalt" może zatwardzać wodę :)
Bazalt jako "bazalt" (minerał) - nie, bazalt jako kamień w sprzedaży - czasem tak. Zależy więc z jakiego źródła mamy. Czasem zależy to wręcz od partii, czyli od tego w którym miejscu kopalni wydobywano kamień.

Tu jest esencja całych rozważań w tym wątku.


Idealnie czysty bazalt - wody nie zatwardza, to co jest sprzedawane dla akwarystów jako bazalt wodę zatwardzać już może. 
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 05, 2010, 10:15:01 10:15 »

A ja wam napiszę tak.
Przecież w całym tym naszym pisaniu i przepychankach nie chodzi nam o czysty bazalt tylko o to co jest sprzedawane w sklepach do celów akwarystyki,ciekawi mnie jednak czy jesteśmy w stanie kupić czysty bazalt? i ile on by wtedy kosztował?Przecież jeśli nawet kupujemy złoto to czy ono inaczej się nazywa mając większe zanieczyszczenie tzn.mnijszą próbę? nie,jest dalej pod nazwą złoto i tak samo jest z nieszczęsnym bazaltem.
Czysty ,brudny,co to za różnica,u mnie podnosi i to wiem,u innych też podnosi  bo o tym pisali,po rozmowach z hodowcami krewetek też wiem że u nich podnosił.
Myślałem że jednak całe pisanie oparte będzie o bazalt, bazalt kupowany do celów akwarystyki a nie pozyskiwany niewiadomo dla nas w jaki sposób do celów badań.
Czy my prowadzimy badania ?czy nasze testy są tak dokładne by widzieć różnicę w parametrach?(mimo to posługujemy się tymi testami)
Wydaje mi sie że ten nieszczęsny bazalt też będzie śię zachowywał różnie w różnych temperaturach i przy różnym używaniu(niskie parametry,podawane Co2 czy obfite nawożenie)
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Bazalt i jego wpływ na wodę
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 05, 2010, 12:24:54 12:24 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry