Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Karmiki elektroniczne  (Przeczytany 2539 razy)

krzychu0808

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
    • http://dowcipy.elaz.eu
Karmiki elektroniczne
« dnia: Październik 30, 2010, 22:28:24 22:28 »

Witam...
Co myślicie o karmikach elektronicznych bo uczę się w szczecinie a akwarium mam w Pogorzelicy i rybki są od poniedziałku do czwartku karmione przez rodziców. I pomyślałem że może kupie sobie taki karmik: http://allegro.pl/karmnik-af-2005d-wyswietlacz-lcd-8-karmien-30dni-i1284995791.html i nie będą musieli rodzice tego robić.
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Karmiki elektroniczne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2010, 22:41:55 22:41 »

Moim zdaniem nawet mało doswiadczona osoba jest lepsza od karmika automatycznego gdyz takowy potrafi narobic bigosu  :o
Sam kiedys kupiłem karmik lecz ani razu go nie uzyłem.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

mila7

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
Odp: Karmiki elektroniczne
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2010, 18:18:19 18:18 »

ja używam karmika podczas wyjazdów i bardzo dobrze się spełniają. i ja uważam że karmik lepszy niż mało doświadczona osoba. Sypnie tyle ile jest ustawione a nie że" to przecież za mało dla tylu rybek" ekhem
Zapisane

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Odp: Karmiki elektroniczne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2010, 18:37:40 18:37 »

Jak widzę są różne zdania, jedni polecają takie karmniki a inni nie.... nigdy takich karmników nie używałem, ale znalazłem bardzo skuteczne rozwiązanie tego problemu: wiesz że nie będzie Ciebie np. 5 dni, a akwarium musisz zostawić niedoświadczonej osobie (ale odpowiedzialnej ;) ) więc szykujesz saszetki czy woreczki czy co tam jeszcze, odmierzasz odpowiednią ilość pokarmu i jego rodzaj a potem opisujesz, np. poniedziałek - rano, wtorek - wieczór itp. Prosisz aby zastępczy opiekun ściśle się stosował do wskazań i tyle.
Rozumiem, że po prostu chcesz wyręczyć rodziców - kup więc taki karmnik i tyle, ale... karmienie ryb to nie wszystko przecież, a gdzie kontrola techniczna? Czyli sprawdzanie czy się coś nie rozszczelniło, temperatura wody, a czy CO2 działa dobrze, a czy oświetlenie działa itp. Tego już się nie da kupić w sklepie i w końcu karmienie zostaje pikusiem ;).
P.S. Mówię o tych sprawach z własnego doświadczenia.
Zapisane

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: Karmiki elektroniczne
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2010, 22:35:33 22:35 »

Zgadzam się z Waskierem woreczki to świetny patent. Stosowałam to nie tylko na rybkach, ale i na psie i gryzoniach :).
Zapisane

jarussz (Jarek)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 488
    • hobby
Odp: Karmiki elektroniczne
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2010, 14:14:33 14:14 »

Ja używam przez cały czas karmika i jestem bardzo zadowolony.

barren

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 38
    • Trener personalny Szczecin
Odp: Karmiki elektroniczne
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2012, 09:31:35 09:31 »

to ja odnowie temat :)
ostatnio na wyjazdy weekendowe stosuje tabletki sera holiday, bo znajomi też wyjeżdżają i nie zawsze można kogoś znaleźć. Można kupić też w małych opakowaniach - 2 tabletki.
Zapisane
http://dan-styl.szczecin.pl/drzwi/ - drzwi szczecin
http://tu.swinoujscie.pl - ogłoszenia Świnoujście

pago

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
Odp: Karmiki elektroniczne
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2012, 19:30:35 19:30 »

to ja odnowie temat :)
ostatnio na wyjazdy weekendowe stosuje tabletki sera holiday, bo znajomi też wyjeżdżają i nie zawsze można kogoś znaleźć. Można kupić też w małych opakowaniach - 2 tabletki.
ja stosuje karmnik z allegro za 50 zł i jest świetny każdy wyjazd to go odpalam i podaje pokarmu tyle ile trzeba
Zapisane
Strony: 1   Do góry