Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: Czy ASII+ się pogarsza?  (Przeczytany 8806 razy)

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2010, 14:22:01 14:22 »

No tak Seba, ale walory tego podłoża, czyli zbijanie twardości i pH, niestety po paru konkretnych podmianach przestaja praktycznie istnieć. Woda zaczyna przyjmować parametry wody z podmian, jedynie PO4 nadal znika w oka mgnieniu.

To fakt , jak i pH tak i zawartosci weglanowe podloze absorbuje przez naprawde krotki czas , wiec dobrym sposobem na to podłoze jest stosowanie zdemineralizowanej wody .
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

sanders

  • Gość
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2010, 15:43:58 15:43 »

Jeżeli mamy filtr RO to wybor AS jako glownego podloza bedzie oparty glownie na wzgledach estetycznych (tak bylo poniekąd w moim przypadku).
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2010, 16:00:06 16:00 »

Nie mozemy tez sklasyfikowac ASII na rowni z podłozem typu zwirek gdyz procesy w nim przebiegajace sa jednak duzym plusem w akwarium roslinnym i jest ono wyprodukowane na bazie ziemi i glinki , nie mowiac o efektach estetycznych.

Reasumujac nie taki diabeł straszny i serdecznie polecam to podłoze do akwariow roslinnych i krewetkowach.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

sanders

  • Gość
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2010, 16:06:41 16:06 »

Przez ponad pół roku miałem zbiornik HT na tym podłożu - oświetlenie 0,75W / litr, CO2, nawożenie do słupa a pod AS2+ substrat podżwirowy. I nie miałem ŻADNYCH problemów do samego końca. Jedyną niedogodnością było absorbowanie ogromnych ilości PO4 przez jakieś 2 - 3 miesiące. Ale wystarczyło raz na jakiś czas zrobić test i po problemie. Także ja się nie zgadzam i polecam do tego typu zbiornków. Ale pod AS2 jakiś trwały substrat podżwirowy (miałec Acti Substate). Po 8 miesiącach, gdy zlikwidowałem akwarium, AS2 nie rozpadł się i teraz po wypłukaniu będzie najprowdopodobniej służył jeszcze komu innemu (również z sustratem podżwirowym).

No własnie o tych niedogodnościach pisałem Rafal. Pisząc, że odradzam to podłoże do zbiorników HT miałem na mysli, że stając przed dylematem jakie podłoże zastosować w zbiorniku w którym docelowo będzie nawożenie EI, mamy do wyboru wiele innych alternatyw. Płacimy za dobrodziejstwa jakie oferuje dane podłoże i w tym momencie wyrzucamy pieniądze w błoto. Borykajac się przez okres paru miesiecy ze znikajacym PO4 i kombinujac jak utrzymac KH na stalym poziomie, aby CO2 byl ok, wedlug mnie pozbawia jakiegokolwiek sensu inwestowanie w to podloze, bo po niedlugim czasie pozostaja nam tylko ladnie wygladajace "kuleczki".






Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2010, 18:12:38 18:12 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

sanders

  • Gość
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 07, 2010, 14:18:28 14:18 »

Tak szczerze, to nie potrafię jednoznacznie określić pod jakiego rodzaju zbiornik można byłoby w 100% zastosować to podłoże... Jeżeli ktoś ma mocno twardą wodę, to AS nie rozwiąże sytuacji. W takich sytuacjach najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie RO i nie ma potrzeby ładować pieniedzy w AS a juz na pewno w pH-metr (poza tym ja w swoim 100l zbiorniku mam tego podloza za 100zł, więc taka argumentacja do mnie nie przemawia). Ani to podloze nie jest bogate w skladniki, pije te PO4 jak szalone (co w przypadku pojawienia sie glonow nic dobrego nie wróży), to co najlepsze traci po miesiacu uzytkowania, podobno po dlugim czasie uzytkowania ulega rozpadowi, etc. Dla mnie to wystarczajaco duzo argumentow, aby odradzic to podloze pod HT z EI. Jest wiele innych alternatyw na rynku, przede wszystkim tanszych i bardziej kompromisowych, a jak ktos planuje zbiornik gdzie calkowicie zakryje podloze roslinnoscia, to juz kompletnie nie rozumiem takich wyborów...
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 07, 2010, 15:33:21 15:33 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 07, 2010, 20:20:55 20:20 »

Jest wiele innych alternatyw na rynku, przede wszystkim tanszych i bardziej kompromisowych, a jak ktos planuje zbiornik gdzie calkowicie zakryje podloze roslinnoscia, to juz kompletnie nie rozumiem takich wyborów...

Pawle moze podzielisz sie informacjami , jakie to podłoza sa cenowo porownywalne i zarazem "lepsze" do akwariow roslinnych.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

sanders

  • Gość
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 08, 2010, 12:56:28 12:56 »

Nie tragizuje ale nie popadam też w zachwyty. Napisałem podobno, bo Ja osobiście tez nie doswiadzczylem tego zjawiska. Ty natomiast skrajnie subiektywnie recenzujesz kazde podloze. Liczy sie dla Ciebie to co Ty miales, nie bierzesz pod uwage potwierdzonych wnioskow innych uzytkownikow, wiec niestety musze tu m. in. Twoje wnioski ripostować, aby bylo choc troche obiektywnie.

Co do Twojego pytania Seba, to kazdy miks kwarcowy, t. j. kwarc + substrat / kwarc + ziemia / kwarc + glina z torfem itp., jest wedlug mnie lepszym i tanszym rozwiazaniem pod rosliny. A jak masz bardzo twarda wode, to inwestujesz w RO.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 08, 2010, 13:22:32 13:22 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

sanders

  • Gość
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 08, 2010, 19:08:28 19:08 »

"Podobno" w kontekscie mojego zdania bylo jednoznaczne z tym, ze nie doswiadczylem tego osobiscie. Wlasnie po to uzylem tego okreslenia, abys pozniej m. in. TY, nie wmawial mi, ze pisze o czyms czego na oczy nie widzialem. Na oczy widzial jednak prawie kazdy, na wielu forach mozemy znalezc fotki przedstawiajace AS w stanie rozkladu, temat byl poruszany wielokrotnie i doswiadczyli tego rowniez uzytkownicy naszego forum. Czym jest spowodowane to zjawisko, do konca nie wiadomo, lecz nie ukryjemy faktu, ze faktycznie tak sie zdarza. Kogo obchodzi to, ze w twoim zbiorniku to nie mialo miejsca (?) Ciekawe, interesujace i problematyczne sa sytuacje w ktorych to zjawisko zachodzi i o tym powinnismy dyskutowac. Nikt nie chce sluchac po raz kolejny jaki jestes zadowolony z AS, tylko dlaczego dzieje sie tak, ze AS ulega w niektorych zbiornikach rozkladowi, czasami przedwczesnemu... Temat watku sklania wlasnie do takich refleksji, bo zostal zalozony po niepowodzeniach zwiazanych z tym podlozem, wiec o tym piszemy...
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 08, 2010, 19:44:06 19:44 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 08, 2010, 21:05:32 21:05 »

Każde akwarium jest inne bo i inny jest profil nawożenia, inna kranówka, inna obsada itd.
Wiadomo, że nie u każdego wyjdą te same "klocki" i dyskusja na ten temat (czyli jednakowego zachowania się czegoś, choćby podłoża) jest pozbawiona sensu. Dla mnie opisy na forach są wiarygodne nawet jak u 1 osoby coś się zdarzy. Staram się wyłapać wtedy "niuanse" dlaczego tak się stało. I to jest główną informacją pozwalającą rozwijać własną wiedzę. Nie jestem w stanie przebadać wszystkich podłoży, wszystkich nawozów, wszystkich... Nie znaczy to, że mam przestać się uczyć i korzystać z forów. Z tego co pisane powyżej "to co sam nie przebadałem" nie powinno być nic warte. Moje zdanie na ten temat jest stanowczo odmienne.
Jak coś się zdarza u 20 to już jest jakaś reguła nawet jakby u 1000 się to nie zdarzyło. Jest to informacja cenna aby ślepo nie powielać wyników własnych eksperymentów bo nie są one powtarzalne prawdopodobnie u nikogo innego.
Podobnie gdy kombinowaliśmy z kol. Alaiem z Aldesanem E. U mnie nic się nie działo pomimo obrzydliwie dużych dawek preparatu - u niego pomór. Czy mam zbagatelizować jego opis i wmawiać innym, że skoro u mnie się nic nie działo to nie macie co wierzyć innym bo ja piszę z autopsji a wy tylko cytujecie czyjeś marginalne opinie?

P.S. Temat, który założyłem to nie recenzja czegokolwiek, jak to było sugerowane, tylko pytanie, czy ASII jest teraz gorsze niż powiedzmy rok temu.
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.

krzychu0808

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
    • http://dowcipy.elaz.eu
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 09, 2010, 15:39:50 15:39 »

Jest sens w kupieniu Acti Substrate i dać pod ASII+  ? Chcę tam trzymać krewetki Red Fire a później Blue Perl (nie będę trzymał razem) + rośliny. Bo cena nie jest wysoka a może roślinki będą lepiej rosły.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Czy ASII+ się pogarsza?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 10, 2010, 08:14:41 08:14 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-
Strony: « 1 2   Do góry