Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do dołu

Autor Wątek: [500] - Korzeniowy świat - Alai  (Przeczytany 25798 razy)

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] - Korzeniowy świat - Alai
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:10:03 09:10 »

Canon 500D + obiektyw Canon'a 18-200mm :) Niestety to nie jest tania lustrzanka :(  ale na głowę biję mojego Nikona D40 z kitowym obiektywem 18-55mm...
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

markis

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 169
Re: [500] - Korzeniowy świat - Alai
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 28, 2009, 11:32:12 11:32 »

Cytat: "Alai"
Canon 500D + obiektyw Canon'a 18-200mm :) Niestety to nie jest tania lustrzanka :(  ale na głowę biję mojego Nikona D40 z kitowym obiektywem 18-55mm...

Może i lepszy ale jeszcze musisz poćwiczyć robienie fotek akwa. :D
Na paru zdjęciach widać zacieki na szybach co trochę przeszkadza w odbiorze zdjęcia.

Sam jestem (ciągle szczęśliwym) posiadaczem D40 z kitem i do zdjęć akwa wg mnie nadaje się wyśmienicie.
Wszystkie fotki robię z ręki.

Na których z tych zdjęć są dyski, które ostatnio gremialnie zamawialiście?
Jakie są ich aktualne wymiary?

pzdr
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: [500] - Korzeniowy świat - Alai
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 28, 2009, 11:53:25 11:53 »

Cytat: "markis"
Sam jestem (ciągle szczęśliwym) posiadaczem D40 z kitem i do zdjęć akwa wg mnie nadaje się wyśmienicie.
Wszystkie fotki robię z ręki.
pzdr


Moze pokazesz fotki swojego (swoich) baniaczkow Markis poniewaz jak do tej pory nic nie widzielismy  ;)


Co do akwa Pawła wstrzymam sie od opini, zaczekam az akwa sie "rozrosnie" jak i rybki  :ugeek:
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: [500] - Korzeniowy świat - Alai
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 28, 2009, 12:33:55 12:33 »

No i nadszedł czas krytyki z mojej strony :lol: ,na poważnie,Paweł myślę że zbyt drastycznie i szybko wszystko wymieniłeś,na dobrą sprawę nie dałeś dojść do równowagi biologicznej.Może lepiej było by stopniowo zmieniać aranżację na obecną?Teraz masz bardzo przeświatlony zbiornik i chyba coś nakleisz na tylną szybę?(nawet szary papier pakowy)
Po tej całej pierestrojce daj rivanol  w ilości 100 ml , 0.1%/100l wody lub 1 tabletka też na 100l ,to tak zapobiegawczo, napewno nie zaszkodzi.
Wiem że już myślisz nad całkiem nowym wystrojem zbiornika ;) ale daj mu się przynajmniej rozbujać :lol: takie szybkie i "poważne"zmiany nie zbyt pozytywnie wpływają na ryby.
No i właśnie podaj ile Twoje ryby już mają,ile urosły ,bo że są żarłoki to wiem :D
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Re: [500] - Korzeniowy świat - Alai
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 28, 2009, 12:35:49 12:35 »

Witaj w świecie Canonowców. Jak wiadomo od lat Nikkon i Canon ciągle prowadzą walkę o klienta.
Co do niedrogiej lustrzanki na start to polecam Canona 400 D. Jeżeli chodzi o możliwości w robieniu zdjęć nie odbiega on specjalnie od nowości z serii 500D jedynie brak możliwości filmowania ale wiadomo, że do tego są lepsze nawet najgorsze kamery :)
Druga i odrębna sprawa to dobry i jasny obiektyw i głównie od obiektywu zależy jakość zdjęć. Natomiast nie należy wyłączać zdolności i zmysłu samego fotografa od całego kompletu. Sam sprzęt nie jest w stanie zrobić zdjęcia :)
Zapisane

markis

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 169
Re: [500] - Korzeniowy świat - Alai
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 28, 2009, 12:56:03 12:56 »

Cytat: "adriaco"
Moze pokazesz fotki swojego (swoich) baniaczkow Markis poniewaz jak do tej pory nic nie widzielismy  ;)

Bardzo bym chciał ale nic nie wskazuje na to aby zmieniło się to w przewidywalnej przyszłości.  :(
Link  do mojego akwa z czasów świetności: http://img27.imageshack.us/img27/2082/a ... is1024.jpg
Ponieważ było to dawno i nie prawda ;) to nie będę się nad tym specjalnie rozwodził.
Robię co w mojej mocy aby wrócić do tego stanu i coś pokazać...

Mój post dot. wyłącznie technikaliów związanych z robieniem zdjęć akwa i przydatności bądź nie danego sprzętu.
Unikam oceniania prac innych autorów z prostej przyczyny: sam nie mam nic konkretnego do pokazania.

Tu fotka ramierezki zrobiona D40 + 18-55 kitowy:
http://img27.imageshack.us/img27/2662/ramirezmarkis.jpg

pzdr
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] - Korzeniowy świat - Alai
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 28, 2009, 14:27:08 14:27 »

Cytat: "markis"
Cytat: "Alai"
Canon 500D + obiektyw Canon'a 18-200mm :) Niestety to nie jest tania lustrzanka :(  ale na głowę biję mojego Nikona D40 z kitowym obiektywem 18-55mm...

Może i lepszy ale jeszcze musisz poćwiczyć robienie fotek akwa. :D
Na paru zdjęciach widać zacieki na szybach co trochę przeszkadza w odbiorze zdjęcia.

Sam jestem (ciągle szczęśliwym) posiadaczem D40 z kitem i do zdjęć akwa wg mnie nadaje się wyśmienicie.
Wszystkie fotki robię z ręki.

Na których z tych zdjęć są dyski, które ostatnio gremialnie zamawialiście?
Jakie są ich aktualne wymiary?

pzdr


Fotki były robione bardzo "na szybko" ze względu na bardzo ograniczony czas wypożyczenia aparatu.
D40 do robienia fotek się nadaję pod warunkiem posiadania nie kitowej lampy i/lub porządnego jasnego obiektywu:)
Na wszystkich zdjęciach są nowe palety - starych brak.

Cytat: "adriaco"
Co do akwa Pawła wstrzymam sie od opini, zaczekam az akwa sie "rozrosnie" jak i rybki  :ugeek:

W najbliższej przyszłości nie planuję zarastać tego baniaka... może nawet i przeciwnie - przycinać....

Cytat: "Sławek"
No i nadszedł czas krytyki z mojej strony :lol: ,na poważnie,Paweł myślę że zbyt drastycznie i szybko wszystko wymieniłeś,na dobrą sprawę nie dałeś dojść do równowagi biologicznej.Może lepiej było by stopniowo zmieniać aranżację na obecną?Teraz masz bardzo przeświatlony zbiornik i chyba coś nakleisz na tylną szybę?(nawet szary papier pakowy)
Po tej całej pierestrojce daj rivanol  w ilości 100 ml , 0.1%/100l wody lub 1 tabletka też na 100l ,to tak zapobiegawczo, napewno nie zaszkodzi.
Wiem że już myślisz nad całkiem nowym wystrojem zbiornika ;) ale daj mu się przynajmniej rozbujać :lol: takie szybkie i "poważne"zmiany nie zbyt pozytywnie wpływają na ryby.
No i właśnie podaj ile Twoje ryby już mają,ile urosły ,bo że są żarłoki to wiem :D

Wszystko działo się powoli - jeden - dwa korzonki na dzień... w sumie tak do końca nie wiem czy to szybko czy wolno ale od razu widać lepsze samopoczucie ryb i brak problemu z napowietrzaniem - odkąd nie ma korzeni nie mam problemów z brakiem napowietrzania - jest praktycznie zbędne.
Co do tła - to nie wiem :) Było szare ale wyszło...nie ma tła i...to akwarium jakieś takie wielkie się wydaję.
Co do prześwietlenia zbiornika - niech się tylko lotosy rozrosną...:)

Ryby mają od 7,5 cm do ok 10 cm. Czyli przyrost to ok 1-2 cm.
Cytat: "mario_k3"
Witaj w świecie Canonowców. Jak wiadomo od lat Nikkon i Canon ciągle prowadzą walkę o klienta.
Co do niedrogiej lustrzanki na start to polecam Canona 400 D. Jeżeli chodzi o możliwości w robieniu zdjęć nie odbiega on specjalnie od nowości z serii 500D jedynie brak możliwości filmowania ale wiadomo, że do tego są lepsze nawet najgorsze kamery :)
Druga i odrębna sprawa to dobry i jasny obiektyw i głównie od obiektywu zależy jakość zdjęć. Natomiast nie należy wyłączać zdolności i zmysłu samego fotografa od całego kompletu. Sam sprzęt nie jest w stanie zrobić zdjęcia :)


Jak żona i finanse pozwolą to będę myślał czy wymieniać cały komplet (body + obiektyw) czy tylko porządny obiektyw (chociaż przy D40 jestem dość mocno ograniczony...gdyby to było D60 sprawa byłaby dużo prostsza).
Próbowałem kiedyś nagrywać akwarium kamerą Canona w FullHD i... wyszła kiszka - kamera nie poradziła sobie ani trochę z balansem bielii i wyszedł kosmos.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Re: [500] - Korzeniowy świat - Alai
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 01, 2010, 21:04:19 21:04 »

Cytat: "Alai"

Jak żona i finanse pozwolą to będę myślał czy wymieniać cały komplet (body + obiektyw) czy tylko porządny obiektyw (chociaż przy D40 jestem dość mocno ograniczony...gdyby to było D60 sprawa byłaby dużo prostsza).
Próbowałem kiedyś nagrywać akwarium kamerą Canona w FullHD i... wyszła kiszka - kamera nie poradziła sobie ani trochę z balansem bielii i wyszedł kosmos.
co do obiektywu to na początek by nie wydawać od razu 3000 zł można zakupić adapter nikon/42 mm i obiektyw na gwincie 42mm szklano metalowy np Pentacon,  Pancular od Practiki za stówę i masz już zupełnie inne światło i inne możliwości.
przykład
http://www.allegro.pl/item859103827_mc_ ... ample.html

pozdrawiam
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do góry