Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 4 »   Do dołu

Autor Wątek: [112-ogólne] - początkujący  (Przeczytany 16681 razy)

Nemoo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 255
[112-ogólne] - początkujący
« dnia: Maj 30, 2010, 22:04:36 22:04 »

Akwarium ma 16 dni... założone 21 maja 2o10



A to po roślinkach od Waskiera (Wielkie Dzięki !!!)


1. Wymiary akwarium:
- długość: 80 cm,
- szerokość: 35 cm,
- wysokość: 40 cm,
2. Wyposażenie:
- pokrywa DIY 3x18W osram 865, philips 965, philips aquarelle z odbłyśnikami; akwarium stoi w piwnicy,świeci 12 h/dobę,
- filtr kubełkowy: tetratech ex 700,pracuje 24h/dobę,
- grzałka z termostatem: Eden 425 (100 W),pracuje cały czas.
- termometr.
3. Obsada:
Fauna:
- w przyszłości ( 15 razbora klinowa, 6 kirysków spiżowych, 6 gupików-3 samce,3 samice, 3 krewetki babauli,
pielgniczki kakadu 1+3
Flora:
- Echinodorus Marble Queen
- Lilaeopsis, Hemianthus callitrichoides, Hottonia nastroszona, Rogatek, Wywłócznik, Moczarka argentńska, bakopa- różne, mech-różne,heniek, skałka.

4. Parametry wody:
Woda ma 24'C. Ph wody: 7,6 N03-0, N02-0, GH>14, KH-6,
Dodatki do wody: Esklarin,
Nawożenie: kulki gliniano-torfowe

5.Plany:

hmm. .. żeby było pięknie :)

oczywiście liczę na waszą konstruktywną krytykę...Smile pozdrawiam....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2010, 23:26:49 23:26 wysłana przez Nemoo »
Zapisane

Marcin

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 294
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2010, 11:03:19 11:03 »

Widzę że to akwarium piwniczne :P
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2010, 13:56:27 13:56 »

Hmm.. dolać wody to swoją drogą, ale nie myślałeś o jakimś tle? Kontakt i włącznik światła  na ścianie nie wygląda tu dobrze..
Zapisane

Marcin

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 294
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2010, 18:46:03 18:46 »

Czemu gdyby nie ten włącznik i kontakt  to tło pod 3d by wchodziło :P
Zapisane

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2010, 19:24:34 19:24 »

Akwarium fajnie się zapowiada :)

Ps.jakoś tak na zdjęciach nie widzę ze to 112l :D Wydaje mi się, że to mniejsze akwarium (takie złudzenie optyczne :P )
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2010, 21:05:20 21:05 »

Akwarium fajnie się zapowiada :)

Bardzo ciekawe spostrzeżenie Adku, radzę nie bić postów, a jeszcze bardziej mówić głupot.
Zbiornik prezentuje wielkie nic. Z drugiej strony czekam na rozrost i jakąkolwiek aranżację.... i dziwię się tak wielkiej chęci prezentowania w sieci niczego. Kolego Nemo, kolejny raz zapraszam na kawkę i małą wycinkę z mojego akwarium, obsadzimy Twoją "pustynię" i wtedy się pochwalisz ;)
Jeśli potrafisz brać do siebie jakąkolwiek krytykę to nie odpisuj na mojego posta ;).
Jeśli nie dasz mi w gębę to zapraszam na spotkanie (jestem w kraju do 14-go czerwca) :)
Zapraszam !! (dane na priv)
hej
Zapisane

Nemoo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 255
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2010, 22:31:41 22:31 »

Zrobiłem małe przemeblowanie. Dzięki Waskierowi w moim akwarium przybyło kilka roślinek :)  -  jeszcze raz dziękuję :). Wyciągnąłem wszystko z akwarium, dodałem żwiru i zacząłem sadzić na nowo. Woda jest troszkę mętna teraz ale dodałem jeszcze jeden filtr i do jutra powinno się wyklarować...
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2010, 23:37:01 23:37 »

Pamietaj zawsze po porzadkach zwiazanych z pielegnacja akwarium powinno sie podmienic wode ok 30%objetosci ,zapobiega to wysypowi glonow
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 21:11:13 21:11 wysłana przez adriaco »
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Nemoo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 255
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2010, 23:30:47 23:30 »

Witam. Pojawiły mi się glony wiem że jedne to okrzemki ,drugie takie krótkie włoski na deszczowinie od filtra która jest zanurzona i trzecie takie na szybie zielone kropeczki, tak więc wywaliłem skałkę bo na niej było najwięcej okrzemek, przyciąłem rośliny i wyczyściłem szyby ale gdzieniegdzie jeszcze widzę te kropki glonów.aha i wymieniłem jakieś 20% wody. czy jeszcze mam coś zrobić żeby pozbyć się glonów??? Jeszcze wyjąłem z akwarium dodatkowy filtr (Hanza HJ-311B) a z drugiego filtra (tetratech ex700) wyjąłem deszczowinnę bo na niej glony rosły i teraz woda leje się na szybę z kolanka... Pytanie czy dobrze zrobiłem, czy coś jeszcze mam zrobić??? proszę o wskazówki...


Druga sprawa to obsada: mam zamówione 15x razbora klinowa, 6x kirysek pstry, 3 parki gupików (zostawię 1+2)-młode na pokarm chyba że się uchowają, harem kakadu 1+3 i teraz czy mogę do tego jeszcze dodać ze 3 otoski czy lepiej nie???bo już za dużo???
Zapisane

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2010, 07:24:06 07:24 »

Cześć Nemoo,

po pierwsze, filtr z powrotem do akwarium. Deszczownia nie ma nic wspólnego z glonami, wyczyść ją i tak samo jak z filtrem. Glony pędzelkowate i nitkowate lubią ruch wody dlatego obrastają na wylotach z filtrów.
Po drugie, usuń porażone glonem rośliny ze zbiornika (tylko nie przesadź ;) ).
Po trzecie, zmniejsz czas oświetlania do 7-8 godzin.
Wodę, przynajmniej ja, podmieniam raz w tygodniu w ilości 30 - 40 % w zależności od potrzeb. W tym przypadku doradzam dwie takie podmiany odstaną wcześniej wodą (dwa dni wystarczą). Nie lej chemii do akwarium, po co stosujesz Esklarin? Stosuje się takie środki tylko z nożem na gardle, kiedy trzeba natychmiast przygotować wodę dla zwierząt z jakichś tam powodów, a i tak lepiej unikać. Odstana woda kranowa i tyle ;).

A teraz, podaj aktualne parametry wody, bo widziałem w pierwszym poście że posiadasz jakieś testy (jakie?).
Widzisz, w pierwszych poradach mowa jest tylko o doraźnej walce z glonem. Taka ich różnorodność świadczy o braku równowagi w zbiorniku. Światła i roślin masz dosyć by pomyśleć o nawożeniu. Pomyśl o CO2, potem o nawozach.... ale o tym może później, najpierw parametry wody - bo z pierwszego pomiaru widzę, że masz dość wysokie pH, a glonki to lubią ;).
Roślin nie przycinaj bez powodu w obecnej chwili jeśli nie są zaglonione, to nie ma większego sensu.
Zapisane

Nemoo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 255
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2010, 11:38:25 11:38 »

Dziękuję waskier za porady.   I tak :woda ma 24'C, Ph wody: 7,6 N03-0, N02-0, GH>14, KH-6,  parametry się praktycznie od 2 tygodni nie zmieniają a mierzę je paskowym testem jbl 5 in1. Skałke wyrzuciłem bo czekam na korzeń, który niby może obniżyć troszkę pH. Ok filtr ten mały wróci do akwarium ale tej deszczowiny nie chcę z dużego filtra bo mi taką rurę przez pół akwarium widać - muszę ja mieć??? ten mały filterek ma deszczowinkę małą :). Bedę budował bimbrownicę to może co2 dodam po weekendzie. Musze się wyrobić do 20 czerwca bo rybki mi przyjeżdżają :) A roślinki już przyciąłem bo mi za wysokie urosły :) aha i na  glossostigmie pojawiły mi się niteczki glonów to chyba ją wyrzucę z akwarium??? czy tak?? proszę o kolejne porady... pozdrawiam
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:17:16 21:17 »

Nie wywalaj glosi tylko zmniejsz czas oswietlania akwarium do ok 8 godzin na dobe
Co do bimbrowni to proponuje zrobic zacier w dwoch butelkach 1,5 L i co tydzien połtora zmieniaj naprzemiennie ,wtedy moze byc dosc stabilny poziom gazu w wodzie.
Po zainstalowaniu bimbrowni pomysl o nawozeniu na poczatku proponuje potas a jak wprowadzisz ryby to moze i konieczne bedzie podawac fosfor i azot i jakies mikro typu Profito by sie przydało
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Nemoo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 255
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:31:29 21:31 »

ale glosia wygląda tak:

co z nią zrobić??? chyba nie nadaje się już...ale dziwne bo bąbelkuje...

...a jutro odpalam bimbrownię :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 21:35:47 21:35 wysłana przez Nemoo »
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2010, 22:44:56 22:44 »

Babelkuja to raczej glony na niej  >:(
Jedynym lekarstwem na ten rodzaj obslizgłego glona to czeste podmiany wody , dostarczenie mikroelementow ,i usowanie glona z roslin , tyle ile mozna.
Kiedy wpuscisz tam ryby , proponuje robic to systematycznie a nie cała obsade naraz gdyz NO2 i NH4 skoczyc ci moze w kosmos i znowu glony.
Zacznij od glonozercow.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Nemoo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 255
Odp: [112-ogólne] - początkujący
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 20, 2010, 22:12:31 22:12 »

Dzisiaj doszła pozostała obsada akwarium i tak się ona obecnie prezentuje:
Pielęgniczka kakadu (Apistogramma cacatuoides): 1 + 3
Razbora klinowa  (Rasbora heteromorpha): 15
Kirysek pstry (Corydoras paleatus): 6
Otosek (Otocinclus macrospilus): 4
Gupik  (Poecilia reticulata): 2 + 3 +(3 malutkich)
Ampularia (Pomacea bridgesii): 2 malutkie
Krewetki Babaulti (Caridina cf. babaulti): 7

Przyciąłem troszkę roślinki żeby pozbyć się glonów i żeby się troszkę rozrosły. Od 4 dni pracuje bimbrownia (24h/dobę)-efektów ubocznych nie widzę, glonów jest mniej, pH wody spadło do 7,2 (test paskowy jbl 5 in1). Dodałem skorupę kokosa dla kakadu i plażę z piasku kwarcowego na przód dla kirysków. Mam jeszcze korzeń na środek ale moczy się w wiadrze bo nie tonie...
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 »   Do góry