Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu

Autor Wątek: Oswietlenie Led  (Przeczytany 15814 razy)

Maras

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 608
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 12, 2012, 03:16:50 03:16 »

mam do czynienia z takimi ledowymi świetlówkami w pracy gdzie jest wymagane duże natężenie światła (dział utrzymania jakości produktu-stanowisko kontrolera"wzrokowo")
zastosowane są tam właśnie te zwykłe jak ty to mówisz ledowe świetlówki i dają po gałach jak HQI jak nie lepiej.
Jak będziesz miał coś więcej z nimi wspólnego prócz tego że świecą Ci w oczy w pracy, to zachęcam do podzielenia się refleksją.

Światło, to nie tylko "jasność" świecenia źródła, ale i mnóstwo innych parametrów, które trzeba dopasować do potrzeb mieszkańców zbiornika.

Oczywiście, że nie należy skreślać tego źródła światła, gdyż jest ono naszą przyszłością. Jednak należy z rozumem podejść do doboru odpowiedniej konfiguracj diód.

Mam nadzieję, że zostaną one bardziej rozpowszechnione, zwłaszcza wśród otoczenia nam bliskiego, czyli akwarystki.
Zapisane

ganikus

  • Gość
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 12, 2012, 06:25:16 06:25 »

dla wyjaśnienia nic mi w robocie nie świeci w twarz
świetlówki ledowe mają identyczne parametry jak t5 (a w większości przypadków większe, można dobrać tak ledową żeby miała te same parametry co T5)
nie chce mi się kłócić z takimi przyziemnymi typami jak rafałek.


JEŚLI TYLKO MACIE NA TO KASĘ TO JAK NAJBARDZIEJ LED (oczywista o odpowiednich parametrach dla każdego coś się znajdzie)
Zapisane

Maras

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 608
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2012, 09:46:13 09:46 »

Daj linka proszę.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 12, 2012, 10:00:37 10:00 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

ganikus

  • Gość
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2012, 11:36:36 11:36 »

ty impertynencie nie chce mi się z tobą kłócić masz gogle to sobie poszukaj nierobie !!!!!
w akwarystyce roślinnej co się liczy ilość W chyba nie raczej barwa światła nie jestem jakimś tam mega specem ale to chyba logiczne czyli barwa dla roślin to 4k-6,5k i takie też barwy świecenia osiągają ledy wiec chłopie zamknij twarz i zastanów się co ty mówisz!!!!!!!
Jasność (oceniana wizualnie lub na podstawie podanej przez producenta wartości strumienia świetlnego - czyli liczby lumenów) nie jest właściwym kryterium przy wyborze świetlówki dla roślin.
w akwarystyce morskiej do czego używane są ledy i ile kosztują? nie znam się na solniczkach wcale ale wiem że ledy świetnie nadają się dla koralowców i emitują światło o barwie 10k-14k więc są ledy i są w użytku a propo na innym forum znalazłem już w 3 min poradnik jak za 70zł kupić same ledy gdzie na jedna białą przypada 5 niebieskich i będzie to oświetlało 240l więc poszukaj trochę pajacu poczytaj a później się odezwij!!!
mierzysz lumeny dla roślin bzdura !!!!!!!!!!!
więcej nie wypowiem się w tym temacie bo chyba każdy potrafi używać gogla
pozdrawiam]
dla chętnych linki pw do forów na których już to przerabiali lol :o


taki tam na szybko filmiczek z u tuby hahhaa    http://www.youtube.com/watch?v=cZIXrG6yS3I   (nawiasem mówiąc odjechane akwa

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 11:52:27 11:52 wysłana przez ganikus »
Zapisane

Maras

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 608
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 12, 2012, 11:53:47 11:53 »

10000 K to świetlówki dla roślin koleżko. 6500 K są tak zwanymi świetlówkami dla oka.
Zapisane

ganikus

  • Gość
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 12, 2012, 11:55:31 11:55 »

wszystkie znalezione info w necie mówi mi co innego  :o
użyj gogla proszę cię
Zapisane

Damianzuz®

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 12, 2012, 11:57:11 11:57 »

Może i każdy umie używać google ale nie każdy życzy Sobie takiego zachowania Panie Ganikus,  proszę zmienić słownictwo co do pisania postów i trochę więcej kultury osobistej, a żale proszę sobie wylewać poza forum.
Zapisane
Pozdrawiam Damian

ganikus

  • Gość
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 12, 2012, 12:03:11 12:03 »

proszę bardzo halogenik led paramerty link na pw
pozdrawiam

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
ZAMIENNIK – 100W
Ilość diod: 10 x POWER LED 1W HELIO
Strumień świetlny: do 1000 lm
Kolor światła: BIAŁY ZIMNY
Barwa światła: 5500-6500 K
Sprawność lampy: 62 lm/W
Kąt światła: 30 stopni
Indeks barw: Ra>75
Kolor obudowy oprawy: czarny
Napięcie zasilania: 230VAC
Pobór mocy max: 16W
Zapisane

Maras

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 608
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 12, 2012, 12:13:05 12:13 »

Zalecam lekturę.

http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=730.0

"Specjalistyczne świetlówki przeznaczone dla roślin mają temperaturę barwową 10 000K w związku z faktem przesunięcia ich widma świetlnego w kierunku światła czerwonego i podczerwonego. Optymalną bo najbardziej zbliżoną do warunków naturalnych temperaturą barwową jest 4000 K ale zakłada się że świetlówki podstawowego oświetlenia mogą zawierać się w przedziale 4000 - 6500 K"

Czerwone światło przenosi najwięcej energii z podstawowych barw światła. Potem już tylko fiolet i nadfiolety no i promieniowanie rentgenowskie i gamma, bo też de facto są to fale elektromagnetyczne :)

Co do specyfikacji. Miały być jak to nazywacie "zwykłe" LED'y, w Twoim halogenie są power LED'y.
Zapisane

ganikus

  • Gość
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 12, 2012, 14:00:15 14:00 »

to są już zwykłe ledy dla mnie nie wiem na jakim stopniu zaawansowania i wtajemniczenia technicznego jesteś ale to żadna nowość power led = zwyklak. a ledy np na pasku ledowym to nawet do malawi się nie nadają chyba, że na bardzo słabe światło nocne:P
świetlówki specjalistyczne/halogeny są wyposażone właśnie w power ledy i takowe nadają się jaknajbardziej do akwarystkiki zarówno roslinnej jak i morskiej i do wielu wieli innych rzeczy...
na tym skończył bym ten temat bo faktem jest, iż już dawno stosowano Led w akwarystyce...
jedyna rzeczą spowalniającą "nas" jest oczywiście zasobnosć portfela:P
pozdrawiam

chwile poszukiwań i proszę:
(nie wiem na ile parametry świetlówki są parawdziwe ufam sprzedawcy)

http://www.clarias.pl/swietlowka-led-10w-90cm-t8-30000h-swiecenia-p-742.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 15:15:41 15:15 wysłana przez ganikus »
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 12, 2012, 15:16:53 15:16 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

ganikus

  • Gość
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 12, 2012, 15:32:42 15:32 »

oj chłopcze szkoda mi już słów
weź coś sensownego pokaż jakieś badania testy wypowiedzi... cokolwiek na nie?
JA JESTEM NA TAK DUŻE TAK DLA LED W AKWARYSTYCYE
ODPOWIEDŹ JEST:
TAAAAAKKKKK LED NADAJE SIĘ DO AKWARYSTYKI WSZELKIEGO RODZAJU ROSLINNEJ MORSKIEJ I JAKIEJKKOLWIEK

TO JEST MOJE ZDNANIE WIEDZA I JEŚLI CI SIĘ NIE PODOBA NAPISZ ŻE MASZ INNE ZDNAIE I SKOŃCZ JUŻ TA FARSĘ !!!
NIE PROWOKUJ TYLKO POKARZ COŚ SENSOWNEGO !!!!
  CHCESZ POCZYTAJ MAMY XXI WIEK http://www.epiled.pl/pl/z-ostatnich-dni/243-luwr-w-blasku-led.html


może coś cię zaciekawi...
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 12, 2012, 15:41:28 15:41 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

ganikus

  • Gość
Odp: Oswietlenie Led
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 12, 2012, 16:03:35 16:03 »

http://www.epiled.pl/pl/oswietlenie-led/luxbeacon/details/460/113/Oświetlenie-LED/LuxBeacon/lBCX3-12L.html
ja robie swoje ide łukiem lece bandą a ty nie musisz się rozwijać edukować możesz zostać lub nawet cofnąć się do XIX wieku i oświetlać swoje roślinki lampom naftową.
jak by było więcej takich typów jak ty to do tej pory byśmy w jaskinjach mieszkali
koniec tematu pokazałem ci film sklepu akwarystycznego na którym akwa ROŚLINNE jest oświetlone systemem LED
więcej nie wypowiem się w tym temacie to co chciałem powiedziałem resza zrobi co chce będzie się śmiała korzystała albo obojetnie a tobie wysle lampe naftową hahahhahahahaha
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry