Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: {70L) Krewetkarium restart  (Przeczytany 7020 razy)

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
{70L) Krewetkarium restart
« dnia: Kwiecień 18, 2011, 00:46:45 00:46 »

* Akwarium : 70 litrów
* Filtracja :aquael turbo 650 (gąbka i bio ceramika)
* Oświetlenie :DiY pcv 15W philips aquarelle
* Ogrzewanie :50W aquael
* Podłoże :Torf ogrodniczy (ph 4 bez dodatków chmicznych z mikroelementami)  Żwir bazaltowy)
* Dekoracje :korzeń - nie wiem czego to ,przywleczony z lasu oczyszczony z kory i wypreparowanyWkrótce tło ale myśle jakie dać
* Inny sprzęt :
* Parametry wody :7 ph tww (kh) 3 i two (gh) około10 azotany 0 azotyny 0 w normie
* Nawożenie :bimbrownia
* Flora :lotos(grzybień) zielony, bacopa carolina , rotala rutindorfa,mech
* Fauna :Red cherry , glonojadki ancitrusy
* Opis zbiornika :Zbiornik po restarcie ,funkcjonuje od  3 dni ... Wcześniej chodził 3 miesiące .. zbiornik mojej narzeczonej do chwili resatrtu po poprzednim śladu brak i ten jest już naszym wspólnym aranżem.. krewetki jeszcze odizolowane ale 2-3 dni i wracają na miejsce .. woda w 70 procentach z poprzedniego zbiornika plus minus 30 procent kranówka.. testy podane na poprzedniej wodzie w tej chwili zrobie i na dniach wpuszczam krewki.. pozdrawiam Marcin







Zapisane

diestopl

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 22
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2011, 19:50:53 19:50 »

Możesz "bardziej" wykorzystac korzeń,więcej mchów na koncówkach "patyczków"...wywal tą grzałke z środka akwa bo strasznie szpeci,filtr nie robi Ci wirówki?
Zapisane

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2011, 21:26:25 21:26 »

Możesz "bardziej" wykorzystac korzeń,więcej mchów na koncówkach "patyczków"...wywal tą grzałke z środka akwa bo strasznie szpeci,filtr nie robi Ci wirówki?

narazie jest ok nie robi wirowki ale planuje wywalic go na dniach a w zamian jakas lepsza kaskada... co do mchu tu prosba ze chetnie przyjme troche poniewaz mialem taki plan by oblozyc jak tylko sie da korzonek:)  czesc dostalem od pana md za co dziekuje ale nie przewidzialem ze jeszcze troszke sie przyda w dziale przyjme oddam oczekuje na propozycje w zamian moge dac krewetki rc :)
Zapisane

diestopl

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 22
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2011, 21:29:41 21:29 »

Kolego,spójrz na lokalizacje :D



Nie uważasz,że 15W to troche mało jak na taki litraż?Dołóż coś jeszcze i może jakiś trawniczek?
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2011, 21:53:20 21:53 »

Marcin, a nie myslałeś o jakimś jednolitym tle? Trzeba koniecznie zakryć te kontakty i sznury ;) a grzałkę przesunąć gdzieś w kąt, bo to nie ona ma przyciągać, a krewecie, prawda? :)
ps. ciekawy korzonek
Zapisane

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2011, 21:53:33 21:53 »

Kolego,spójrz na lokalizacje :D



Nie uważasz,że 15W to troche mało jak na taki litraż?Dołóż coś jeszcze i może jakiś trawniczek?

nie no ja tak ogolnie o tym meszku.. po jutrze krewetki sie wprowadzaja a jutro dochodzi swietloweczka philipsa 6500 dayight
Zapisane

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2011, 21:56:19 21:56 »

Marcin, a nie myslałeś o jakimś jednolitym tle? Trzeba koniecznie zakryć te kontakty i sznury ;) a grzałkę przesunąć gdzieś w kąt, bo to nie ona ma przyciągać, a krewecie, prawda? :)
ps. ciekawy korzonek

Kasiu tło własnie mysle a jakie by pasowalo bo fototapeta to raczej odpada:)
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2011, 22:20:43 22:20 »

Marcin, a nie myslałeś o jakimś jednolitym tle? Trzeba koniecznie zakryć te kontakty i sznury ;) a grzałkę przesunąć gdzieś w kąt, bo to nie ona ma przyciągać, a krewecie, prawda? :)
ps. ciekawy korzonek

Kasiu tło własnie mysle a jakie by pasowalo bo fototapeta to raczej odpada:)

Wg mnie najlepsze jest czarne tło samoprzylepne, do kupienia m.in w firmie Faber Bis zajmującej się sprzedażą folii.
link do adresu sklepu: http://www.pkt.pl/s/szczecin/1550593/faber-bis.html
Zapisane

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2011, 22:49:59 22:49 »


a jakie ceny mają ??ja myślalem o jakims zywym tle typu ciemny mech na siatce z tylu:) Na całej ścianie:)
Zapisane

arturix

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2011, 05:54:06 05:54 »

taaaaaaaaaaaaa................ tło to podstawa - bo narazie ściana psuje efekt , jaki problem z tapetą?? wystarczy nabyć zwykłą fototapetę na której odwrocie będzie czarna strona  - koszt na takie aqa poniżej 10 PLN
Zapisane
:Dakwarystycznym faszystom mówię  - nie

tomled28

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 169
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2011, 08:33:34 08:33 »

Okleina do mebli samoprzylepna w kolorze czarnym. Z tym że musisz sprawdzić czy po odklejeniu jest z dwóch stron czarna. Ja kupiłam swoją na metry i zapłaciłam ok. 10zł.
Zapisane
Za mało miejsca na podpis :D

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2011, 16:28:29 16:28 »

A co może być problemem że azotany i azotyny się pojawiły w akwa skoro nie ma ryb i krewetek jeszcze?? może to wynikać z powodu korzenia(2x po 2 godziny był gotowany ) czy gdzieś indziej tkwi problem??
Zapisane

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2011, 18:53:57 18:53 »

Witam
W ramach swojego metabolizmu ryby wydalają do wody amoniak, a dokładniej jony amonowe.   Drugim źródłem amoniaku są gnijące szczątki np. w dnie akwarium.
Dopuki nie ma rozwiniętych bakterii nitryfikacyjnych, które muszą skolonizować filtr i zwłaszcza podłoże stan taki może się utrzymywać tym bardziej, że w podłożu masz torf a w nim pewno sporo nadgniwających korzonków. Dobrze jest torf kilkakrotnie przypłukać przed zalaniem w akwarium i powybierać wszelkie korzonki.
Jak się pojawią bardzo oczekiwane bakterię, a mają szanse się pojawić szybciej jak jest w wodzie almoniak NH3, z czasem przerobią go na NO2 a potem na NO3. Proces przejścia pełnego cyklu azotowego w akwarium zachodiz po ok 2-3tyg. Można go przyspieszyć płucząc w tym akwarium filtr z gojżałego zbiornika, lub przez użycie chociaż częścowe podłoża z dojrzałego zbiornika.

Cierpliwość zawsze jest na początki wskazana :)

pozdrawiam
Zapisane

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2011, 19:15:22 19:15 »

w2czesniej nie bylo takich problemow ... torf byl plukany i wybrany z tych korzonkow wiec dobrze mowisz:) wydaje mi sie jednak ze cos z tym korzeniem nie tak i mozliwe ze przez niego poniewaz obszedl plesnia i brzydko woda nawet pachnie
woda jest z baniaka dojrzalego juz wczesniej, tylko z 20 procent bylo kranowy .. mam preparat sery toxivec to dzisiaj zaleje i chyba niestety korzonka bedzie trzeba sie pozbyc:(

a jak myslicie czy np moglbym przyniesc na roslinie np mchu od kogos te azotany ??
Zapisane

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: {70L) Krewetkarium restart
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2011, 15:35:43 15:35 »

a jak myslicie czy np moglbym przyniesc na roslinie np mchu od kogos te azotany ??

Wykluczone. Nie byłoby to po rozcieńczeniu w 70 L wogóle wyczuwalne.
Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry