Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150  (Przeczytany 8029 razy)

mario1970pl

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 24
Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150
« dnia: Grudzień 20, 2012, 08:39:47 08:39 »

Ha, udało się zostałem wybrany i stałem się testerem sprzętu firmy Aquael. Trafiła do mnie nowa grzałka Aquael Comfort Zone w wersji GOLD o mocy 150W. Jako, że ci u mnie zbiorników dostatek wybrałem akwarium 75*50*35 ca 130 litrów, czyli idealne do testów dla tej grzałki.

Grzałka dotarła do mnie pod koniec listopada.





Opakowanie przyjemne dla oka. Dzięki zamieszczonej tabeli doboru grzałek bezproblemowo można sobie dobrać odpowiednią dla nas grzałkę.



Podczas transportu opakowanie grzałki zostało uszkodzone i trochę zgniecione. Jednak zawartość została nienaruszona. Co oznacza, że jest nie tylko przyjemne dla oka ale również spełnia swoje zadanie.



Po otwarciu opakowania również niespodzianka. Mam jakieś stare grzałki Aquaela więc mam porównanie i to co zobaczyłem mile mnie zaskoczyło.













Miałem trochę problemu aby zamontować jedną przyssawkę w uchwycie ale jakoś się udało.

Grzałka jest w kolorze czarnym ze złotymi dodatkami. Po zamontowaniu w akwarium nie rzuca się w oczy, czyli nie trzeba jej jakoś specjalnie zasłaniać.
Długość grzałki to 30 cm, czyli też fajnie bo nie jest za długa. Wydaje mi się, ze 100W Jager jest dłuższy. Długość kabla 160 cm. Termostat skalowany jest od 18 do 32 stopni Celsjusza, histereza 1 stopień. Podczas pracy urządzenia świeci się kontrolka. Styki termostatu pokryte zostały warstwą złota co ma wydłużyć żywotność i precyzję działania grzałki.

A oto co pisze o grzałce producent na załączonej ulotce:








Test czas zacząć.

Najczęściej temperaturę jaką utrzymuje się w akwarium to 24-26 stopni. W pomieszczeniu mam w miarę stałą temperaturę 22 stopni więc ustawiłem na grzałce 26 stopni i utrzymywałem przez 14 dni. Miałem wątpliwości, czy uda się utrzymać stałą temperaturę. Zazwyczaj przy innych grzałkach były odchylenia nawet o kilka stopni, które trzeba korygować zmianą nastawionej temperatury. I zaskoczenie przez te 2 tygodnie temperatura była taka jaką nastawiłem. Trochę długo trwało zanim grzałka osiągnęła te 26 stopni ale później utrzymywała stałą temperaturę.
Czyli pierwszy test zdany.

Do następnego testu podniosłem temperaturę na maksymalną moc grzałki, czyli 32 stopnie i utrzymywałem prze 7 dni. I w tym przypadku również, grzałka sobie poradziła mimo, że różnica temperatury między otoczeniem a akwarium wynosiła około 10 stopni C.


Czas na podsumowanie.

Posiadam u siebie kilka starych grzałek Aquaela i patrząc na ich działanie to Aquael zrobił milowy krok. Grzałka testowana przez mnie działała tak jak powinna, utrzymywała nastawy. Jej małe rozmiary i ogólny wygląd sprawiają, że łatwo ją ukryć w akwarium. Z racji rozmiarów (powierzchnia oddawania ciepła) trochę długo trwało nagrzewanie do zadanych temperatur. Ale coś za coś.
Jeśli z precyzją działania została też wydłużona żywotność grzałki to będzie to grzałka godna polecenia. Niestety żywotności grzałki nie da się sprawdzić w 3 tygodnie. To niestety zweryfikują akwaryści.
Zapisane
Apistogramma - agassizii (dwie odmiany barwne), bitaeniata "Shushupe", borelli, cacatuoides, eremnopyge, hongsloi, macmasteri, mendezi, sp. "Pebas".
Inne - Nannacara anomala, Microgeophagus ramirezi, Taeniacara Candidi.
Krewetki - RC, CR, Yellow

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2012, 01:26:40 01:26 »

Fajna grzałka, ale czy to nie za duża moc do 130 litrów? Jeśli termostat padnie to będziesz miał 32 stopnie i ugotujesz ryby :-( czy testowaleś na max temp? Czy używana w twardej wodzie nie zasklepi kamieniem termostat?
Zapisane

mario1970pl

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 24
Odp: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2012, 06:41:37 06:41 »

"...Fajna grzałka, ale czy to nie za duża moc do 130 litrów?..."

Jeśli zerkniesz na fotkę z tabelą doboru grzałki pod akwarium dowiesz się, że 150W jest do akwarium 90-150l.

 "...czy testowaleś na max temp?..."

Tak, pisałem że testowałem grzałkę na jej max. mocy.


Co do żywotności, niestety nie sprawdzi się tego w m-c.  Tego dowiemy się za kilka lat.
Zapisane
Apistogramma - agassizii (dwie odmiany barwne), bitaeniata "Shushupe", borelli, cacatuoides, eremnopyge, hongsloi, macmasteri, mendezi, sp. "Pebas".
Inne - Nannacara anomala, Microgeophagus ramirezi, Taeniacara Candidi.
Krewetki - RC, CR, Yellow

arecki680

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 20
Odp: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2012, 16:18:52 16:18 »

 ;) skoro twierdzisz iż jest tak dobra to jaka jest cena takiego wynalazku ????np. w porównaniu do pospolitych grzałek
Zapisane
Strony: 1   Do góry