Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Bananowe robaki  (Przeczytany 4617 razy)

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Bananowe robaki
« dnia: Listopad 21, 2015, 16:59:39 16:59 »

Robaki bananowe to wg mnie jedne z najłatwiejszych w hodowli pokarmów dla narybku. Według opinii w necie są mniejsze niż mikro węgorka. Ja nie widziałem różnicy a nie mierzyłem.  Ja karmiłem nimi skalary jak były najmniejsze.

Pożywka dla robali jaką robiłem:
- pół kubka płatków owsianych zalane wrzątkiem do pełna i ostudzone,
- pół banana,
- ćwiartka drożdży piekarskich (później robiłem opcje bezdrożdżowe i też działają ale wolniej się namnażają na początku).
Wszystko to rozpaćkane blenderem w postać kupy.

Pożywkę dałem do plastikowego wiaderka i dodałem porcję zarodową. Pożywka buzowała ze 2 dni - były przecież drożdże. Później po ściankach zaczęły wyłazić robale:

Takie cuś można ściągać pędzelkiem lub jakąś pałeczką i bełtać w akwarium z narybkiem. Robale powoli opadają na dno więc jeśli ryby z dna nie jedzą to trzeba dawać małymi porcjami aby ryby zjadły przed opadem. Jeszcze kilka godzin po opadzie widziałem na dnie wiercące robaki więc w wodzie żyją dłużej.

Po tygodniu zrobiłem drugą hodowlę ale poprzednia jeszcze działa (prawie 3 tygodnie od startu). Zapach hodowli jest specyficzny bo przecież drożdże... Mi akurat to nie przeszkadza. Rodzina mnie też nie op... Wiaderka mam jednak przymknięte z minimalną dziurą.

Pod mikroskopem nicienie wyglądają tak:




i filmik z wytwórni Holymood:
https://youtu.be/4mJAznm-q-Y
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.
Strony: 1   Do góry