Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.  (Przeczytany 14359 razy)

ghost

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« dnia: Maj 04, 2014, 17:00:25 17:00 »

Witam.
Przez ostatnie miesiące sporo czytałem o prowadzeniu akwarium morskiego.
Wiedzę dzięki internetowi dość łatwo jest uzyskać i to pozwoliło mi założyć niewielki 40 litrowy zbiorniczek.
Z zakupami  życia, czy akcesoriów do morszczaka u nas w mieście krucho, więc chciałbym nawiązać kontakt z miejscowymi akwarystami celem wymiany doświadczeń, korali, czy sprzętu.
Czy u nas w Szczecinie są "posoleni"? :)
Zapisane

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2014, 10:18:35 10:18 »

Wiedzę dzięki internetowi dość łatwo jest uzyskać i to pozwoliło mi założyć niewielki 40 litrowy zbiorniczek.
Z zakupami  życia, czy akcesoriów do morszczaka u nas w mieście krucho, więc chciałbym nawiązać kontakt z miejscowymi akwarystami celem wymiany doświadczeń, korali, czy sprzętu.
Czy u nas w Szczecinie są "posoleni"? :)

Ujmę to tak, w internecie a zwłaszcza na różnych forach naczytasz się i wydasz kupę kasy. Z zakupami nie miałem żadnego problemu, wszystko mi Kobra zamówił albo wysyłkowo i bez żadnego uszczerbku ( korale).
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Sleepwalker

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 29
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2014, 23:49:41 23:49 »

no niestety wciaz to jeszcze jest malo popularne hobby przede wszystkim ze wzgledu na cene a im wiekszy zbiornik tym wieksze koszty
z tego co wiem najblizej masz solniczke w bydgoszczy od czasu do czasu mozna wpasc a jak nie to pozostaje wysylka
w szczecinie mieszka tez unkown soldier mialem okazje poznac bardzo mily gosc
pozdrawiam
Zapisane
Akwarium 80x35x45 112 l Led 120 W Turboflotor 500 Sicco Voyager 4500L/H 20 Kg Zywa skala
Start 09.02.2013

ghost

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2014, 06:53:46 06:53 »

Ujmę to tak, w internecie a zwłaszcza na różnych forach naczytasz się i wydasz kupę kasy. Z zakupami nie miałem żadnego problemu, wszystko mi Kobra zamówił albo wysyłkowo i bez żadnego uszczerbku ( korale).
Trochę to jedzie hipkryzją. W końcu to też jest forum. Napisałem tu temat i mam nie słuchać ludzi odpisujących, bo mi głupot nakładą? Proszę tego nie odbierać jako atak. Tak tylko to skojarzyłem.
Po moim wpisie tego nie widać, ale nie jestem początkujacym akwarystą. Wiele lat posiadałem słodkie i od wielu lat czytam różne fora (na niektórych zdarzyło się modować :) ) także potrafię filtrować posty.
Z morskim dopiero zaczynam i w zasadzie nie potrzebuję porad typu jak dobrać sprzęt, czy życie.
Bardziej chodziło mi o wspólne grupowe zakupy (wiele sklepów wysyła życie od jakiejś tam kwoty, a ja mam nano i nie potrzebuje robić dużych zakupów) by zaoszczędzić na kosztach wysyłki, wspólne wyjazdy do sklepów z akwarystyką typowo morską, bo fajnie wybrać coś osobiście i koszty paliwa można rozłożyć na kilka osób, czy wymianę korali i innego życia.
Takie coś to fajna sprawa moim zdaniem.

Jednak chyba macie racje. W Szczecinie morskie jest jeszcze mało popularne, albo ludzie posiadający są bardziej stroniący, nie wiem...

Pozdrawiam
Zapisane

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2014, 19:04:40 19:04 »

Pisząc o czytaniu różnych for miałem na myśli to, że w większości są one sponsorowane przez sklepy z akwarystyką morską. Nie raz można poczytać porady, że bez kilku tysięcy nie ma co startować a sprzęt to najlepiej najdroższy kupować... A jest to bzdura. Mnie przejście ze słodkiego na słone w 112 litrach kosztowało koło 1000 zł. Wiadomo, że najdroższe z tego wszystkiego jest to co się w akwa trzyma ale to inna bajka. Sam niedawno zacząłem przygodę ze słoną wodą więc chętnie wymienił bym się spostrzeżeniami tudzież posłuchał rad kogoś bardziej doświadczonego tak jak robiłem to w przypadku słodkiej wody.
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

piotrgpz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 106
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2014, 19:40:14 19:40 »

heyka. Zacząłem slona zabawe ok 1,5roku temu i chetnie bym pogadal i poogladal. Wspolne zakupy super: poszukuje malego bialobrodego. Pablo zwieksza zbiornik wiec musi go zapchac... ;)
Zapisane
Pio505420666

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2014, 20:15:32 20:15 »

U mnie akurat teraz akwarystyka w odwrocie, upał zrobił swoje do tego weszło mi cyjano... które właśnie wykańczam, natomiast upał ubił mi prawie całe akwa, zostały tylko niedobitki więc też bym się pisał na jakieś zakupy w nieodległej przyszłości.
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

piotrgpz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 106
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2014, 19:08:23 19:08 »

cyjano zawsze jest w trakcie dojrzewania lub przy za duzej podmiance wiec nie stresuj sie ;) Wszystko ci padlo?
Zapisane
Pio505420666

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2014, 20:11:43 20:11 »

Poszły dwa sarco, jeden lobo i dwie capnelle. Z ryb zostały mi 3 garbiki i brzydal. Do tego po baniaku chodzi kreweta boksująca, jeden calcinus niebieski i cibunarius, kilka tectusów, dwa turbo i kilka babilonii.
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

piotrgpz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 106
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2014, 17:56:12 17:56 »

MAM UKWIALA Entacmaea quadricolor
 na sprzedaz ale dopiero jak ci baniak dojrzeje.
Zapisane
Pio505420666

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2014, 20:09:46 20:09 »

NO ukwiał to póki co odpada, po chemiclinie baniak się wyzerował lekko. Muszę czekać jak to mówią w akwarystyce cierpliwość jest największą cnotą :)
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

piotrgpz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 106
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 14, 2014, 21:18:29 21:18 »

To prawda i trzeba byc silnym bo slodkie nawyki próbują byc gora. ;)
Zapisane
Pio505420666

ghost

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2014, 06:00:36 06:00 »

Hej.
Dawno tu nie zaglądałem, a tu proszę, temat lekko się rozwinął.
Wspólne zakupy to jest coś.
Ja planuje za kilka dni małe zakupy w sklepie Acropora, jak ktoś chce się dołączyć to zapraszam. Pisać tu lub na PW.

Do tej pory najwiecej życia brałem z Jonafish. Bardzo polecam panią prowadzącą sklep.
Sprzęt to eRybka, bo jednak mają tanio.

Czarny zrobiło się chłodniej, mam nadzieję, że solniczka wychodzi na prostą.
Piotr, Ciebie widuje czasem na NR. :)

Mój baniak obecnie wygląda tak:

https://www.youtube.com/watch?v=UdJUAFgHsa8 - polecam oglądać na najwyższych ustawieniach.

I kilka fot:











Zapisane

unknown soldier

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 71
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2014, 20:15:26 20:15 »

Cześć :)

Bardzo ładna i zadbana kosteczka.

@Sleepwalker
Pozdrowionka! Może jeszcze kiedyś będzie kolejna okazja się spotkać i pogadać jak morszczak z morszczakiem :D
Zapisane
80x35x40 - 120W LED, Tunze 9002, <25kg dead rock

Norraf

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
Odp: Akwaryści "posoleni" w Szczecinie.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2014, 10:16:18 10:16 »

Zgłasza się świerzo posolony. Zbiornik jeszcze nie ma tygodnia, po pierwszej dobie pojawiła się aiptisia... Raz widziałem małego kraba. Podaje nano reef A i B. Zobaczymy co sytego wyniknie.
Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry