Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do dołu

Autor Wątek: [300L] Początek  (Przeczytany 14358 razy)

Roman81

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 11, 2010, 22:13:31 22:13 »

Po pierwsze to Kraków nie od razu zbudowano, więc kolega robi prawidłowo, czyli małymi kroczkami do celu, więc następnym razem polecam kupic 2-3 sztuki potem kolejne 2-3 aż dojedzie do 10  :D
Ja mam paletki na 27 stopniach i mają się dobrze bo karmię je granulatami ze spiruliną i czosnkiem oraz sercem wołowym z czosnkiem, małżami i witaminami no i wbrew pozorom nie muszą one miec super sterylnej wody  :P

Dla ludzi podniecających się mega super czystą wodą na przykład taką jaką zaleca się w akwariach dla otosków bardzo mocno polecam obejrzec ten filmik, który znacząco zmienia obraz otosków żyjących w super czystej i natlenionej wodzie http://www.youtube.com/watch?v=ilnitMs1LRk , w której żyją również paletki  :D
Zapisane

dzidek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 102
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2010, 06:59:35 06:59 »

Cytat: "Roman81"
Dla ludzi podniecających się mega super czystą wodą na przykład taką jaką zaleca się w akwariach dla otosków bardzo mocno polecam obejrzec ten filmik, który znacząco zmienia obraz otosków żyjących w super czystej i natlenionej wodzie http://www.youtube.com/watch?v=ilnitMs1LRk , w której żyją również paletki  :D
Witajcie.Niestety nie mogę się zgodzić,porównywanie naturalnego środowiska z "kałużą"domową jest trochę na wyrost.....taka manipulacja ;) widzimy syf wodę i żle to interpretujemy.Tak dla przykładu:nasikaj do rzeki i zrób to w akwa.....wiem ,że to drastyczne,ale powiedz gdzie się zmienią parametry wody?Pomyśl ile wody jest w Amazonii i jaka jest jej tam wymiana.Pozdrawiam.
Kingdario czytaj i ucz się,wierzę i trzymam kciuki za sukces.Na dziś jest to trochę nieprzemyślane,ale dobrego złe początki ;) byle do przodu.Ja też ciągle się uczę i popełniam błędy(czasami wręcz żenujące)ale staram się wyciągać wnioski.Tobie też życzę.Pozdrawiam.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2010, 09:09:46 09:09 »

Cytat: "Roman81"
Ja mam paletki na 27 stopniach i mają się dobrze bo karmię je granulatami ze spiruliną i czosnkiem oraz sercem wołowym z czosnkiem, małżami i witaminami no i wbrew pozorom nie muszą one miec super sterylnej wody  :P


Wiesz, paletki możesz trzymać i w 20 stopniach, ale te Twoje mają się dobrze? Trudno określić. Oczywiście stopniowo rybę można przyzwyczaić do prawie wszystkiego, ale to nie znaczy że takiej rybie jest dobrze i są to jej optymalne warunki. |
Swoją drogą, nikt t nie pisze o "super sterylnej wodzie", bo tak patrząc to każde akwarium jest "super sterylne" jeżeli ma temperaturę wody dopasowaną do mieszkańców...
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2010, 13:52:14 13:52 »

To może ja dodam kilka słów od siebie.
W naturze palety występują w różnych warunkach a temperatura oscyluje w przedziale 24-30 st.C jest zmienna tak samo jak parametry wody,w zależności od pory roku (pora deszczowa).
Palety trzymane w akwariach są przyzwyczajone przez hodowców do wyższych temperatur 28-30 st i częstych podmian wody, jest to spowodowane przyśpieszeniem przemiany materi co pozwala na szybszy wzrost i mniejszą możliwość zapadania na choroby.
Zakup 1 szt. czy nawet 5 jest troszkę mały i lepiej jest odkładać pieniądze by jednorazowo zakupić 10-15 szt a ma to na celu to by w naszym zbiorniku zostały te ryby ,które będą nam się najbardziej podobały i będą najmocniejsze.
Jak już wcześniej było pisane w innych wątkach palety są rybami stadnymi i podczas dojrzewania ustalana jest w stadzie hierarchia i ma ona na celu wyłonienie samca(nie zawsze) alfa.Niestety nie będzie to możliwe jeśli będziemy kupować ryby pojedynczo,zawsze ryby dokupiona jest bardziej zestresowana i słabiej przyjmuje pokarm w przeciwieństwie do stada ,które wrecz rzuca się na jedzenie i pobiera je łapczywie.Kupując ryby dobrze jest pozyskiwać je z różnych źródeł z tym tylko że powinniśmy to zrobic tak by ryby były wpuszczone w jednym czasie do zbiornika,ma to na celu uniknięcie tak zwanego chowu wsobnego,czyli niedopuszczenie do łączenia tarłowego "brata z siostrą".
Temat rozmnażania to już inny rozległy temat,o którym można wiele pisać :lol:
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam  :lol:
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 13, 2010, 07:15:08 07:15 »

dzidek dzięki dzięki ja kto mówią ludzie uczą się na własnych błędach.A tak jak mówię podobają mi się te ryby i spróbuję je hodować.Dzięki za porady:)


 

No i znowu doszły 3 sztuki
Zapisane

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2010, 20:07:53 20:07 »

Zdjęcie troszkę niewyraźne ale chciałem pokazać jakie zmiany nastąpiły w moim baniaczku.No tak jak radziliście dokupiłem parę paletek teraz pływa ich mała grupka czyli siedem.Niedługo dojdzie jeszcze parę sztuk.



Zapisane

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 17, 2010, 20:35:09 20:35 »

No zaczyna to wyglądać nieźle tylko tych zwierzaków coś nie widać za bardzo :(
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Ninoczek

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 41
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2010, 22:20:51 22:20 »

Paletka przepiękna, a może być z pozostałymi rybami?pytam bo się nie znam .. :)
Zapisane

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 18, 2010, 08:21:32 08:21 »

Mój ulubieniec  :D

Zapisane

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 18, 2010, 21:08:56 21:08 »

Cytat: "Ninoczek"
Paletka przepiękna, a może być z pozostałymi rybami?pytam bo się nie znam .. :)

U mnie Paletki pływają z neonkami i z galaxy jest ok. :D
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 18, 2010, 21:10:31 21:10 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 17:57:56 17:57 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

arkop

  • Gość
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 19, 2010, 17:46:57 17:46 »

mała uwaga.
Paletki i zbrojniki niebieskie (glonojady) to złe towarzystwo, chyba że chcesz co chwile leczyć paletki
Zapisane

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 19, 2010, 18:52:48 18:52 »

Cytat: "Rafal"
Jest ok, do czasu. Tzn. paletkom nic się nie stanie, bez obaw.
Widziałem setki baniaków gdzie neon latał  z paletkami i z glonojadami i się nic nie działo
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 19, 2010, 19:08:10 19:08 »

Tak, jeżeli wychowują się wspólnie od młodego to nie ma problemu, jednak jeżeli da się dorosłej palecie neona to często jest on traktowany jako pokarm
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 19, 2010, 19:20:31 19:20 »

Alai no właśnie neonki były pierwsze a paletki są małe wiec niema problemu.
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do góry