Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: 126l krewetkarium  (Przeczytany 4855 razy)

darksid3e

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 25
126l krewetkarium
« dnia: Styczeń 08, 2012, 20:34:23 20:34 »

* Akwarium : 126l 80x35x45
* Filtracja : Tetra EX 700 + wewnętrzny z gąbka 200l/h
* Oświetlenie : 2x18W + 2x24W + Led RGB
* Ogrzewanie :  Grzałka 200W Aquarelle, Temteratura: 25
* Podłoże : żwirek-piasek kwarcowy - 1mm ok 20kg, JBL Aqua Basis Plus pod piaskiem ok 1l
* Dekoracje : korzenie, kamienie
* Inny sprzęt : butla CO2 2l
* Parametry wody : ph 7,0
* Nawożenie : EC, Macro, PlantaMin
* Flora : głownie mech i wątrobowce, pare roślin dla kontrastu
* Fauna : 15 neon inessa, 3 krewetki filtrujące, 10 amano, x-red cherry
* Opis zbiornika : Zbiornik dopiero co założony ma kilka dni... Mile widziane komentarze, oraz sugestie.
Na tapetę zamierzam dać brystol, myślałem nad białym lecz chodzi mi po głowie pomarańczowy dla kontrastu :) Kamień na korzeniu służy jako dociążenie korzenia i zniknie za parę dni.
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: 126l krewetkarium
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:48:10 20:48 »

bardzo ładnie! harmonijne połączenie
Zapisane

husky z alaski

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 433
Odp: 126l krewetkarium
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2012, 21:54:00 21:54 »

Miłe dla oka.
Co to jest to w kolorze piaskowca na prawym środku?  Trochę mnie razi.
Zapisane
Hau! Hau! Hauuu! Pozdrawiam

darksid3e

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 25
Odp: 126l krewetkarium
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:12:32 22:12 »

Piaskowiec dociążający korzeń, zniknie za parę dni. Może macie jakieś sugestie co do koloru tła ?
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: 126l krewetkarium
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2012, 07:15:17 07:15 »

Hm masz rośliny w nasyconym kolorze,dość ciemny korzeń,białe podłoże-jak dla mnie najlepsze będzie czarne tło
Ślicznie  :)
Zapisane
hakuna matata :)

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: 126l krewetkarium
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2012, 14:40:19 14:40 »

Też mi się wydaje że czarne będzie najlepsze. Ogólnie b.sympatyczne szkiełko. Masz co2 z butli i lejesz easy carbo? warto tak? Zawsze mi się wydawało że butla styknie lub sam w. w płynie. Pytam serio. :) pzdr
Zapisane

darksid3e

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 25
Odp: 126l krewetkarium
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2012, 19:26:16 19:26 »

EC to węgiel w płynie, a nie co2, więc można je stosować razem, przydaje się do uzupełniania niedoborów co2 - np przy słabej rozpuszczalności, dobre jest na walkę z glonami - po przedawkowaniu. Należy jednak pamiętać, że znaczne przedawkowanie może zabić ryby. EC - Jego świetną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do CO2 jest w formie płynnej i dociera do miejsc w akwarium do których CO2 nie zawsze dotrze w pełni (doły roślin, nowe pędy skryte za starszymi itd.) Dlatego w połączeniu z CO2 sprawdza się idealnie. --> Sporo można o tym poczytać "google"
Zapisane

darksid3e

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 25
Odp: 126l krewetkarium
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:05:08 20:05 »

Ok postanowiłem co tydzień ok 2 dni po podmianie robić foty akwa :) Troszkę się zmieniło, do obsady doszło 5 ostosków i parę roślinek. Problemy z pleśnia na korzeniu - kilkudniowe - sama znika. Problemy z glonami nitkowatymi-> wstrzymałem się z podawaniem macro + zwiększenie EC do 200% zalecanej zobaczymy co będzie dalej, zbiornik dalej się pewnie stabilizuje. delikatna zmiana aranżacji. Roślinki się pięknie zaaklimatyzowały, rosną zdrowo. Delikatny problem z krewetkami filtrującymi, 2 z 3 mają złożone odnóża filtracyjne i wciąż się chowają, nie wiem czy przyjmują pokarm... Może to tylko wylinka... Parametry wody bez większych zmian.
Zapisane

darksid3e

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 25
Odp: 126l krewetkarium
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2012, 17:47:17 17:47 »

Część obsady przetrwało mój miesięczny wyjazd ( widać skutki po roślinach ) w porę odratowane budzą się do życia :)
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: 126l krewetkarium
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 28, 2012, 19:19:22 19:19 »

A jaka część przetrwała a jaka nie? Przez ten czas jak Ciebie nie było ktoś się tym zajmował? Podejrzewam, że z planu robienia zdjęcia co tydzień nici... pzdr
Zapisane

darksid3e

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 25
Odp: 126l krewetkarium
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2012, 03:43:19 03:43 »

15 neonków, 4 otoski, krewecie filtrujące, 7 krewetek amano, xx ilość redek, duży heniek O_o pozostałe roślinki były w ciężkim stanie oprocz peli ktora zarosła akwa i przesłoniła światło.... Na szczescie natura ma to do siebie że szybko budzi sie  do zycia (o ile nie jest za pozno) przy poprawie warunków.

Przetrwały 3 otoski, wszystkie Iriatherina werneri, 4 amano, xx redek, wszystkie rośliny widoczne na fotach.

Zajmował sie ktos i byl nazbyt opiekuńczy przekarmiając rybki...

Za tydzień kolejne foty, narazie walcze z glonem nitkowym (długie nitki obrastające wszystko) wiec akwarium zarośnie roślinami łodygowymi w celu zmniejszenia ilości światła + oświetlenie tylko 2x24 T5 - 8h, mam nadzieje ze to pomoze.
Doszło kilka molinezji wcinają tego glona :)
Zapisane

darksid3e

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 25
Odp: 126l krewetkarium
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2012, 12:07:15 12:07 »

Fotka akwarium tuz przed restartem.... niestety ciagla walka z glonem nitkowym na mchu spowodowala duze zmniejszenie jego obsady na rzecz roslin, glona bylo zdecydowanie mniej niemniej jednak byl, rozne sposoby walki przynosily rozne efekty czesto cierpialy na tym rosliny postanowilem zresetowac zbiornik i nie dac glonom szans w kolejnej walce:> czesc zakazonych nim roslin trafila do nowego zbiornika, w ktorym podloze stanowi Pro soil.
Zapisane
Strony: 1   Do góry