Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: Molinezje, Mieczyki .  (Przeczytany 6457 razy)

sadza

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 335
Odp: Molinezje, Mieczyki .
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 20, 2012, 16:00:48 16:00 »

Kolego nie ma co bawić się w kotniki. Ja przy akwarium 112L trochu roślin i dobraniu parki 1+3 (samiec/samice) po paru mcy miałem około 300/400sztuk młodych bez żadnego wyławiania, zapytaj się chłopaków jaki to ja problem miałem z tym cholerstwem. wiekszość znalazła nowy dom, reszta trafiła do brzuszka moich skalarków ;)
Zapisane
GG : 10107569

Ania Urban

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 390
Odp: Molinezje, Mieczyki .
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 21, 2012, 03:53:16 03:53 »

Nie każdy lubi skarmiać żywcem.

@Czartor, mnie się mnożyły platynki jak jasna cholera. Przeławiałam samicę do 12 litrów, gdzie mogła spokojnie urodzić, a trochę to trwało. Maluchy karmiłam pyłem Tetry lub Sery i to bardzo syfi wodę, więc trzeba podmieniać i pilnować. Mogę Ci pożyczyć pompkę niskiej wydajności, to sobie podłączysz kostkę napowietrzającą, która nie będzie Ci kotłować maluchów. Oddasz bez problemu w Małym Zoo, jak na mój gust. Przynajmniej ja nie miałam z tym problemu. I też nie lubię zostawiać małych w ogólnym i obserwować doboru naturalnego. ;) Obserwuj samiczki. Przed samym porodem wysunie się im "pokładełko". Piszę w cudzysłowie, bo nie jestem biologiem i nie wiem, czy u molek lub mieczyków akurat pokładełkiem się to nazywa. Wystaje taka błonka samiczce. Przynajmniej u platynek tak było.
Zapisane
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

kazikk

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • JBP
Odp: Molinezje, Mieczyki .
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 21, 2012, 06:12:24 06:12 »

Mam niezliczoną ilość gupików w akwa i wielki "kłąb" Najas guadalupensis, nie muszę nic odławiać... dorosłe nie wpływają w zielsko, a dzieciaki dobrze się tam chowają... przy czym szybciej rosną niż gdybym je odławiał do małego akwa...

ps. jeżeli będą rośliny, gdzie będą mogły uciec to przeżyje ich bardzo dużo...
Zapisane
><((((°>  ><((((°>
Strony: « 1 2   Do góry