Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: danio różowe  (Przeczytany 11708 razy)

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2013, 20:10:21 20:10 »

Tak,  oddać. To jest zbrojnik niebieski dorasta do około 15 cm, minimum 100l, 80 cm długości zbiornika.
Zapisane

tomsson

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 75
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2013, 20:18:22 20:18 »

Po pierwsze, że za małe dla niego akwarium, a po drugie, że nie masz dla niego korzenia.

Co do tego ślimaka, to powiem wam, że miałem takiego jednego. Z jakąś rośliną do mnie przyszedł. Był jeden jedyny. Chodził sobie przez 2 lata i padł. Nie rozmnożył się. Ale to nie ważne.

Dodam też, że z kupnem testów wody to raczej dla laika lekka przesada. Wydać nie małe pieniądze, a nie wiadomo czy koleżance za tydzień nie znudzą się rybki i będzie chciała mieć żółwia.

Myśle, że na początku kup jakieś fajne gupiki i na nich "trenuj" swoje umiejętności. Do tego będziesz miała frajde jak będą się mnożyć.
Zapisane

karas745

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 305
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2013, 20:24:12 20:24 »

Niestety one rosną duże i będzie się męczył. Zamiast niego jeżeli zdecydujesz się na rybcie mikro to polecam otocinklusy - tzw otoski - są świetne
Zapisane

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2013, 20:26:12 20:26 »

@tomsson no właśnie gupiki się mnożą jak głupie i co potem z małymi, akwarium ma 30l za wiele ich tam nie wejdzie. Koleżanka jest z małej miejscowości i może nie mieć możliwości ich oddawania, co może szybko poskutkować przerybieniem.

@ZlotaKasienka nie wiem czy wiesz, ale akwarium wymaga regularnej podmiany wody, około 20% tygodniowo to się zmienia w zależność tego co w nim trzymasz. Uzupełniasz odstałą wodą z kranu.
Zapisane

ZlotaKasienka

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2013, 20:45:36 20:45 »

Jak się zdecyduje to dam znać, ocenicie czy się nadają. Wolałabym parę małych rybek które byłyby dostępne w zwykłym sklepie zoologicznym.
Jak nie dostanę to będzie mnie czekała podróż do Szczecina na mazurska.
Zapisane
Pozdrawiam Kasia

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 02, 2013, 20:50:09 20:50 »

To może idź do sklepu który masz u siebie, spisz nazwy rybek, dla pewności zrób im fotki ( bo często sprzedaje się coś pod inną nazwą ), oczywiście tym które Ci się podobają i wtedy coś Ci doradzimy :).
Zapisane

sawu

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 486
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 02, 2013, 21:43:51 21:43 »

hmmm... tak jak piszą inni zobacz najpierw co jest u ciebie w zoologu. Ja osobiście bardziej niż otoski widzę tam np kiryski pigmeje, albo raczki Cambelus puer(przy nich nie polecam np. bojowników czy gupików, są to ciekawskie rybki a raczki mimo że są mega wolne i nie złapią rybki mogą obskubać ich ogonki) a na górę np proporczykowce z kaplopez parę albo coś małego lśniącooczka(ale wtedy więcej roślinek) czy małe neony.
Zapisane

Maras

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 608
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 02, 2013, 23:03:10 23:03 »

Sklep zoologiczny w Maszewie?
Zapisane
Strony: « 1 2   Do góry