Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: bojownik - brak kilku lusek na glowie ??  (Przeczytany 4319 razy)

selane

  • Gość
bojownik - brak kilku lusek na glowie ??
« dnia: Maj 13, 2013, 23:33:35 23:33 »

kupilem bojownika jest u mnie dwa dni i zauwarzylem ze nie ma lusek na glowie oraz ma male biale plamki miedzy skrzelami a oczami po obu stronach
widzialem ze na glowie ma jasniejsze przebarwienie teraz nie ma tam lusek i nie wyglada to dobrze

co do akwa
nowo postawione od zera 112l
nie znam parametrow akwa ma 3 dni...




czy potrzeba zdjec? jakis danych?
Zapisane

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: bojownik - brak kilku lusek na glowie ??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2013, 09:51:57 09:51 »

Jaką temperaturę ma woda?? Wpuściłeś rybkę do niedojrzałego zbiornika oto konsekwencje.
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: bojownik - brak kilku lusek na glowie ??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2013, 14:23:31 14:23 »

Co do niedojrzałego, to sama zazwyczaj wpuszczałam ryby do właśnie takich zbiorników. Na początku z powodu niewiedzy, później przez sytuacje losowe. Możliwe, że rybek był po prostu osłabiony i wylazło jakieś choróbsko.
Masz w zbiorniku jakieś elementy o które mógł się zahaczyć i zranić? Na początek najważniejsze to podnieść temperaturę do tych 28-29 stopni, u mnie zawsze wystarczało to przy walce z pleśniawkami czy właśnie różnymi zranieniami/osłabieniem bojków, oraz obserwować sytuację. Przy okazji częstsze podmiany by się przydały, zwłaszcza jeśli to niedojrzały zbiornik :) Jeśli to zwykłe zranienie (a nie twierdzę na 100% że tak jest, nie znam się na tyle na chorobach ryb żeby mieć pewność) to powinno samo się zagoić przy odpowiednich warunkach.
Zapisane
Dupoko w głębie.

selane

  • Gość
Odp: bojownik - brak kilku lusek na glowie ??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2013, 20:24:57 20:24 »

Myślę, że to dość prawdopodobne ze się zranił o jakiś kamień, ponieważ mam kilka o raczej mało łagodnych krawędziach, a widziałem jak się wariat raz zaklinował...
nie mniej jednak skorzystam z rady i podniosę temperature

dzieki ;)
Zapisane

krzysiutoja

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Odp: bojownik - brak kilku lusek na glowie ??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2013, 20:56:01 20:56 »

Do wesela się zagoi  ;D nic jemu nie będzie  Pozdrawiam
Zapisane

matusia281

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 227
    • Nasza przygoda z akwarium
Odp: bojownik - brak kilku lusek na glowie ??
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2013, 15:05:30 15:05 »

Musisz uważać na rybki kupowane w sklepach. Ja sama nieświadomie kupiłam chorą bojowniczkę w Kakadu i przez nią zdechły mi 4 ryby. Nie wspominam już o kasie na leki, którą wydałam.
Moja chora bojowniczka miała białą plamę na oku, a później to już było tylko gorzej. Ubytki w tkance skórnej, nastroszone łuski, czerwone skrzela itd...
Jak tylko widzisz że coś się dzieje nie tak z jakąś rybką to od razu ją odławiaj żeby ci reszty obsady nie zaraziła.
Zapisane
72 L panorama, 1 bojownik (Karolek), 1 zbrojnik L104 (Yumini), 4 Otoski, nie określona ilość krewetek Red Cherry, 2 krewetki Amano, ślimaki (helenki, zatoczki, świderki), narybek bojownika (21 szt) i gupika (3 szt) + korzenie, skałki, roślinki.
Strony: 1   Do góry