Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Czy moge łączyć te leki?  (Przeczytany 3852 razy)

Seledynka

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 91
Czy moge łączyć te leki?
« dnia: Lipiec 01, 2013, 16:00:45 16:00 »

Witam teraz całe akwarium lecze na ospe dodając ichtio bowiem większość ryb jest zakropkowana ale mam pytanie odnośnie mieczyka. Do tej pory wyciągałam go na 15 minutowe kąpiele w fromisolu bowiem przy płetwie grzbietowej dostał białą plamke a teraz ma widoczną jakby wate w tym miejscu więc podejrzenie że to pleśniawka a kropek ospowych u niego nie widać.Dzisiaj kupiłam akwarium 25 litrów do kwarantanny na przyszłość ale też planuje teraz odizolować do niego mieczyka więc zapytuje ;)
Czy powinnam do nowego zbiornika odlać tą wode z ogólnego z ichtio i dodać jeszcze formisol na tą pleśniawke ? Zaczyna być coraz bardziej zaawansowana a mieczyk stroni od wszystkiego i wszystkich zależałoby mi na szybkim pozbyciu się pleśniawki ale też nie mam pewności czy będąc w ogólnym nie ma zarazków ospy
Zapisane

Characidae

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 132
Odp: Czy moge łączyć te leki?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2013, 22:56:13 22:56 »

Boże masakra, zatrujesz te ryby raczej tymi specyfikami, niż zdążą zejść na którąkolwiek z tych chorób. Nie lej tyle chemii do tej wody, poszukaj raczej przyczyny i staraj się zapobiec chorobie, to tak na przyszłość.
Zapisane
Chrońmy Przyrodę

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: Czy moge łączyć te leki?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2013, 20:13:47 20:13 »

Na ospę zamiast takiej dawki chemii to 30stopni ( w zależności o ryb ) i sól.
Zapisane

Angella

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
Odp: Czy moge łączyć te leki?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2013, 09:54:45 09:54 »

Na ospę zamiast takiej dawki chemii to 30stopni ( w zależności o ryb ) i sól.

Dokładnie to najlepsza rada na ten problem.
Zapisane

matusia281

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 227
    • Nasza przygoda z akwarium
Odp: Czy moge łączyć te leki?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2014, 15:54:49 15:54 »

Dokładnie to najlepsza rada na ten problem.

Podłączę się pod ten wątek.
Skoro takie proste sposoby działają na chorobę ryb to po co jest taki wachlarz specyfików różnych producentów do kupienia?
Zapisane
72 L panorama, 1 bojownik (Karolek), 1 zbrojnik L104 (Yumini), 4 Otoski, nie określona ilość krewetek Red Cherry, 2 krewetki Amano, ślimaki (helenki, zatoczki, świderki), narybek bojownika (21 szt) i gupika (3 szt) + korzenie, skałki, roślinki.

Gawlinho

  • Gość
Odp: Czy moge łączyć te leki?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2014, 16:15:10 16:15 »

Podłączę się pod ten wątek.
Skoro takie proste sposoby działają na chorobę ryb to po co jest taki wachlarz specyfików różnych producentów do kupienia?

Ponieważ ktoś kiedyś je odkrył, a możni tego świata mogą na tym zarobić - i zarabiają;-) Po co bułki skoro jest chleb.
Zapisane

domcia920202

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 755
Odp: Czy moge łączyć te leki?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2014, 16:15:58 16:15 »

Martusia - dlatego abyś to kupowała  ;) - kasa kasa kasa  8)
Zapisane

matusia281

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 227
    • Nasza przygoda z akwarium
Odp: Czy moge łączyć te leki?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2014, 17:44:31 17:44 »

Czyli mam rozumieć, że na dobrą sprawę bez większych nakładów finansowych można w dość prosty sposób wyleczyć każdą chorobę rybki?
Zapisane
72 L panorama, 1 bojownik (Karolek), 1 zbrojnik L104 (Yumini), 4 Otoski, nie określona ilość krewetek Red Cherry, 2 krewetki Amano, ślimaki (helenki, zatoczki, świderki), narybek bojownika (21 szt) i gupika (3 szt) + korzenie, skałki, roślinki.

Gawlinho

  • Gość
Odp: Czy moge łączyć te leki?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2014, 18:24:08 18:24 »

Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Zapisane

Characidae

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 132
Odp: Czy moge łączyć te leki?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2014, 09:38:17 09:38 »

Czyli mam rozumieć, że na dobrą sprawę bez większych nakładów finansowych można w dość prosty sposób wyleczyć każdą chorobę rybki?

Nie każdą, ale ospę rybią na pewno :-)
Zapisane
Chrońmy Przyrodę

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Czy moge łączyć te leki?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2014, 11:38:06 11:38 »

Wracajac do sedna sprawy zapobieganiem sa kwarantanny ryb I roslin nowo nabytych I do re warunki w akwarium oraz zaniechanie zbednej I gerencji w akwarium a jezeli tamowe nastapi (przesadzanie roslin naruszenie podloza) robimy podmianke wody standardowo okolo 20%.
Odnosnie pytania o mieczyka to ryby leczymy na ospe razem sa niektore dolegliwosci niezakazne dla I ny h stworzen ktore leczy sie indywidualnie w osobnym akwa sterylnym (bez podloza tylko grzalka I filtr  najlepszy na napowietrzacz)
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: 1   Do góry