Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Ratunku padaja mi gupiki i tetry ( neonowki)!  (Przeczytany 3459 razy)

anialobo

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
Ratunku padaja mi gupiki i tetry ( neonowki)!
« dnia: Kwiecień 28, 2014, 10:56:35 10:56 »

Witam, od jakis 2 miesiecy jestem posiadaczka 100 l akwarium. Lokatorzy to gupiki i neonowki ( tetry). Wszystko pieknie rossnie, roslinnosc , podloze zakupione zgodnie z poleceniami osob doswiadczonych w tej dziedzinie. Woda wczoraj zostala sprawdzona i jest super. Natomiast wczoraj z rana 4 gupiki i 2 tetry padly. Od tej pory tetry ( neonowki) siedza u gory w kacie, jakies przestraszone i malo aktywne. Ogolnie ryby plywaja przy powierzchni, jakby bardziej stoja. Nie mam pojecie co moze byc przyczyna. Czy rzadkie czyszczenie podloza z odchodow? Mam kolorowy zwirek na ktorym malo co widac. Za slabe oswietlenie? Jedna lampa jest zwyczajna, druha niebieska, moc lamp dobrana w sklepie do wymiarow i potrzeb akwarium. Pokarm suchy, z wyzszej polki, filtr czysty, natlenianie, wszystko w najwyzszym porzadku, sama nie wiem. Jakies wskazowki?
Zapisane
anialobo

anialobo

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
Odp: Ratunku padaja mi gupiki i tetry ( neonowki)!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2014, 11:19:52 11:19 »

Dodam jeszcze, ze jakby wyzsza temperatura sie zrpbila - prawie 29 stopni...
Zapisane
anialobo

deviles

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 199
Odp: Ratunku padaja mi gupiki i tetry ( neonowki)!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2014, 11:55:33 11:55 »

No jak gubiki padają to już źle. Obstawiam brak tlenu prawdopodobnie zbyt wysoka temperatura. Skąd się wzięło 29 stopni. Czyżby grzałka bo temp. na dworze są zdecydowanie poniżej 29. Włącz natychmiast dotlenianie i wyjmij grzałkę.
Zapisane

anialobo

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
Odp: Ratunku padaja mi gupiki i tetry ( neonowki)!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2014, 14:15:22 14:15 »

Dzieki, wylaczylam grzalke, hmm dziaalala ok, ma tak automatycznie ustawione miedzy 24 - 28 stopni, no niby to akuratna temperatura dla tropikalnych?Ogolnie to tetry- neonowki siedza w skupisku w gornym prawym rogu, przestraszone jakies , nawet po jedzenie nie podplywaja..
Zapisane
anialobo

anialobo

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
Odp: Ratunku padaja mi gupiki i tetry ( neonowki)!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2014, 21:15:31 21:15 »

Zauwazylam , ze gupiki maja jakby poobgryzane ogony i pletwy boczne...
Zapisane
anialobo

apisto

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: Ratunku padaja mi gupiki i tetry ( neonowki)!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2014, 22:32:04 22:32 »

Albo rybki mają infekcję bakteryjną albo podgryzają je "tetry- neonowki".
Zapisane
Piotr Mazurek. Hodowla APISTO. Szczecin ul. Henryka Dąbrowskiego 13 tel. 600 37 49 37
https://www.facebook.com/HodowlaApisto?ref=hl

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Ratunku padaja mi gupiki i tetry ( neonowki)!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2014, 13:38:54 13:38 »

Jak dla mnie za mało info , jaki dokładnie zwirek jak karmisz jak podmieniasz wode ile czasu stało akwa zanim wpusciłas ryby tu masz wskazowki w jaki sposob opisac problemhttp://www.akwa.szczecin.pl/choroby/potrzebujesz-pomocy-co-powinien-zawierac-post-w-dziale-choroby/  , nie musi byc wszystko wypełnione ale wszystko o czym wiesz.
Pozdrawiam .
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: 1   Do góry