Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 »   Do dołu

Autor Wątek: micro-nano cube start  (Przeczytany 10012 razy)

nano cube

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
micro-nano cube start
« dnia: Listopad 21, 2015, 17:13:52 17:13 »



* Akwarium : Kostka 20x20x20 -jedyna dostępna w Szczecinie od ręki
* Filtracja : Pat Mini
* Oświetlenie : Aquael Decolight 11 W
* Ogrzewanie : Brak - temp. 22 stopnie
* Podłoże : BENIBACHI BLACK SOIL
* Dekoracje : Kamienie Dragon
* Inny sprzęt : Brak
* Parametry wody : ph7,5 pozostałe brak
* Nawożenie : na chwile obecna brak
* Flora : Nie pamiętam wszystkich nazw ale to w 90% do wymiany
* Fauna : Na razie brak- szkoda męczyć może akwa nie ruszy a po co męczyć "zwierzaki"
* Opis zbiornika : Zbiornik postawiony dla relaksu przy komputerze, jak zastartuje super a jak nie to niestety kolejny gadżet do piwnicy :)

A teraz ta, po 16 godzinach myślę by dokonać pewnych zmian:
- usunąć Pat-mini założyć kaskadę
- w wolnej przestrzeni za kamieniami na tylnej ściance, dwa warianty
*w1 - zasadzić jakieś roślinki kolor zielony i czerwony, wolno rosnące - jakie?
*w2 - podnieść grunt zatapiając w nim kulki nawozowe i obsadzić jakimiś ciekawymi mchami lub innymi ktore wypłyną za skał na dół
- obsadzić pierwszy plan jakimś dywanikiem - brak pomysłu z czego
no i ewentualna wymiana oświetlenia , tez dwa warianty:
*w1- 2 x Aquael Decolight
*w2- wykonanie lampy ledowej na wymiar na dwa pasma

Gdyby ktoś miał jakieś ewentualne propozycje oraz jeszcze do tego posiadał odpowiedni zestaw startowy roślin to oczywiście propozycje z cena poproszę na PW.
pozdrawiam
Zapisane

bechci

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
  • http://www.mentalni.pl
    • Mentalni
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2015, 17:15:00 17:15 »

Załaduj jeszcze raz zdjęcie, bo nic się nie pojawia, a chętnie bym zobaczyła :)

nano cube

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2015, 17:20:32 17:20 »

Zapisane

nano cube

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2015, 15:01:54 15:01 »

Minęły pierwsze 11dni od założenia nano-cube - a zbiorniczek dalej sobie żyje i ma się dobrze.
Jutro kolejna podmiana wody i może zmiana na większą pojemność - ale to może poczekać.
Ciekawe czy można wprowadzić już pierwszych mieszkańców, tylko, że jakoś tak pusto i brakuje mi czerwieni.

[attachimg=1]

wygląda może nie za ciekawie ale to pierwszy start w tej nowej technologi prowadzenia akwariów- jestem tylko ciekaw kiedy uderzą glony - w tej chwili jest 1,5W/l wody przez 10h.
pozdrawiam
Zapisane

nano cube

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2015, 12:54:25 12:54 »

No to tak :
minęło parę dni od ostatniej wizyty i zostało wpuszczone stadko żyjątek w ilości 10szt na próbę czy przeżyją tydzień. Dzięki młodemu miłośnikowi krewetek o imieniu Mikołaj dostało się do kostki parę mikrusów i tu mała niespodzianka po niecałym tygodniu ich bytności w zbiorniczku będą chyba narodziny. Dwie krewetki maja ze sobą bagaż - :)
http://www.fotosik.pl/zdjecie/470a59d0b4ccc74c
tu lepiej widać:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/57dab187ce4950f8
no i druga sztuka też chyba coś ma
http://www.fotosik.pl/zdjecie/4f4a50f687644270

równocześnie zacząłem minimalne nawożenie, tak więc tył już ładnie się zazielenił od rogatka ale ciągle przydało by się coś czerwonego dorzucić typu mini ale posucha tu w szczecinie a kupowanie całego koszyczka to dobre ale nie do kostki z 5l wody:(.
pozdrawiam i udanego Mikołaja życzę

Zapisane

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2015, 15:20:55 15:20 »

Jezeli są to prawdziwe 1,5 W/ L to obniżyłbym do max 1 W / L albo skróciłbym czas świecenia tak do 6-7 godzin na dobę. Przy LEDach to ma jeszcze znaczenie jakim prądem są wysterowane bo jezeli nie nominalnym to jasność świecenia spada.
Zapisane

nano cube

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2015, 20:04:48 20:04 »

Jezeli są to prawdziwe 1,5 W/ L to obniżyłbym do max 1 W / L albo skróciłbym czas świecenia tak do 6-7 godzin na dobę. Przy LEDach to ma jeszcze znaczenie jakim prądem są wysterowane bo jezeli nie nominalnym to jasność świecenia spada.
Tak jak napisałem na wstępie użyłem oświetlenie : Aquael Decolight 11 W
biorąc pod uwagę, iż kostka ma 20x20x20 i po zalaniu udało mi się zmieścić całe 5,5l - H2O, to daje nam nawet 2W/l.
Mam w planie wykonanie oświetlenia na power led-ach z możliwością sterowania jasności świecenia, wtedy może będą łatwiej zachowane odpowiednie proporcje nasycenia światłem kostki.
Dziękuję za roślinki - dokonałem nasadzeń - usunąłem rogatka, ale powierzchnia tej kostki jest tak mała, że nasadzanie to wielkie wyzwanie i na razie wygląda to niezbyt fajnie - biorąc pod uwagę jak wyglądają Twoje aranżacje. Co w konsekwencji skłania mnie coraz bardziej do postawienia kostki o podobnych do Twojej wymiarach. Jednak jeśli w dobrej kondycji udało mi się zachować obecna przez miesiąc to i tak jestem dumny z tego powodu - bo myślałem , ze po tygodniu już wyląduje w piwnicy.
pozdrawiam i jeszcze raz dzieki
Zapisane

nano cube

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2015, 20:42:16 20:42 »

zapomniałem wkleić linka po nasadzeniach
http://images75.fotosik.pl/163/ff9afcbc398b3117.jpg


« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2015, 12:54:54 12:54 wysłana przez Pawel »
Zapisane

nano cube

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2015, 19:42:26 19:42 »

No i u mnie pierwsza miesięcznica.
Moje nano - żyje i sprawia mi dużo radości swoim wyglądem-kojąc oczy bogactwem zieleni - dzięki mario_k3. Niestety nie posiadam takich zdolności jak kolega więc moje zdjęcia nie oddają uroku i barw bijących z mojej kosteczki. Jak wspomniałem powyżej jest już w niej życie, cieszy mnie ogromnie fakt , ze zadomowiły się już na stałe i zaczynają zwiększać swoja populacje. Trzy mamy dźwigają swoje jajeczka i wachlują je swoimi małymi nóziami - fajnie to wygląda - ciekawe kiedy pierwsze maluchy zasiedlą swoje kwartały. Cieszy mnie tez fakt , ze za smoczych skał powoli wylania się duży henio i czerwona rotala. Martwi mnie zaś to , że powierzchnia zaczyna powoli się bardzo kurczyć i trzeba chyba będzie zmienić litraż na trochę większy  czyli 25x25x25. Jak to mówią człowiek na błędach nabiera doświadczenia.
tak wygląda po miesiącu funkcjonowania:





mam tylko nadzieję, że wytrwam w utrzymaniu kostki i nie zniknę jak wiele tu pokazanych .
Zapisane

nano cube

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2015, 20:19:48 20:19 »

Witam
no to po pierwszym wykluciu, małe krewetki zajęły kwartał na mchu i zaczyna je być widać.
roślinność też ruszyła i zaczyna robić się naprawdę ciasno.


Zapisane

nano cube

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2015, 20:27:35 20:27 »

Zapisane

nano cube

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2015, 07:47:25 07:47 »

No cóż mamy już 41 dzień po uruchomieniu kostki. Kolejna środa i podmiana wody (kranówki)zrobiona w ilości 50%.
Wszystko niby ok,ale martwi mnie mały henio - który jako jedyny nie chce ruszyć we wzrost pomimo takiego nasycenia światłem. Pozostałe roślinki zachowują się przyzwoicie nie lecą ku górze tylko ładnie rozrastają się w płaszczyźnie poziomej umacniając swoje pozycje w miejscach nasadzeń. Może kuracja CO2 by mu pomogła? Ma ktoś wyrobione zdanie w tym temacie.
Oczywiście biorąc pod uwagę wielkość zbiornika wchodzi w grę tylko z butli 1l (jednorazówka) i dzwon . A może jakaś inna sugestia - chętnie skorzystam z doświadczenia użytkowników forum.
Zapisane

akwariumdlakazdego

  • Gość
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2015, 09:28:49 09:28 »

A bimbrownia?  W czym problem?
Zapisane

nano cube

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2015, 16:27:36 16:27 »

A bimbrownia?  W czym problem?
nie jest problem w tym czy butla jednorazowa lub bimbrownia.
Problem jest w tym , izżpojemność H2O to tylko około 5l. Po podłączeniu butli :
http://allegro.pl/plantis-butla-1000ml-dzwon-co2-akwarystyczny24-i5352592920.html
- i napełnieniu dzwona krewetki chciały wyskoczyć z akwarium to przy bimbrowni jeszcze chyba gorzej by było (jak kontrować reakcję i przepływ)- ale oczywiście mogę się mylić - brak doświadczenia. Dlatego pytam - węgiel w płynie który podaje w śladowej ilości jakoś nie wpływa na małego Henia pozytywnie , więc szukam rozwiązania- najprostsze to go usnąć ale tego nie chce.
Zapisane

akwariumdlakazdego

  • Gość
Odp: micro-nano cube start
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:59:57 17:59 »

Węgla w weglau w płynie jest znikoma ilość. Powinnien on być traktowany jako koło zapasowe. Przecież są zawory i inne takie mozna regulować.
Zapisane
Strony: 1 2 3 »   Do góry