Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Co to za krewetka?  (Przeczytany 4316 razy)

rudy

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 379
Co to za krewetka?
« dnia: Sierpień 06, 2010, 11:14:17 11:14 »

Mam mały problem kupiłem krewetki pod nazwą orange. Nie mam co do tego pewności ponieważ  doczytałem że one nie rozmnażają się w słodkiej wodzie, natomiast w swoim akwarium ostatnio widziałem samicę z jajkami i widzę równierz trochę małych krewetek. Poniżej wrzucam zdjęcia.
Zapisane

rudy

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 379
Odp: Co to za krewetka?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:20:01 11:20 »

następne zdjęcie
Zapisane

rudy

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 379
Odp: Co to za krewetka?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:24:25 11:24 »

i następne
Zapisane

sanders

  • Gość
Odp: Co to za krewetka?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:33:06 11:33 »

Pierwsza Red Cherry i rozmnaża się w słodkiej jak głupia ;) pozostałe nie widać dokładnie...
Zapisane

sanders

  • Gość
Odp: Co to za krewetka?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:36:23 11:36 »

Ta z drugiego wygląda też na "Redkę" ale niewybarwioną a trzecia to krewetka Caridina cf. propinqua Orange.
Zapisane

rudy

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 379
Odp: Co to za krewetka?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:42:32 11:42 »

No właśnie nie wiem bo ta z pierwszego zdjęcia też jest pomarańczowa
Zapisane

ciociababcia

  • Gość
Odp: Co to za krewetka?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:43:44 11:43 »

"Stworek" na drugim zdjęciu wygląda na samca red cherry ale jak pisał sanders zdjęcie mało wyraźne,co by to jednak nie było to napewno nie orange,przykro mi.

A swoja drogą orange i owszem w słodkiej wodzie się nie rozmnażają (tzn nie ma możliwości utrzymania małych po wykluciu bez zasolenia,cykl podobny jak u amano) ale do zapłodnienia dochodzi,samice noszą jaja i młode się wykluwają.
Iwona
Zapisane

rudy

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 379
Odp: Co to za krewetka?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:58:39 11:58 »

Dzięki właśnie tego się obawiałem że jak kupowałem to były wymieszane.
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: Co to za krewetka?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2010, 20:20:48 20:20 »

Wcale bym się nie zdziwił jak by się okazało że Twoje Orange to poprostu barwione sztucznie młode Amano,kiedyś też mieliśmy takie "udane" zakupy,ludzie teraz żeby zarobić skłonni są robić różne cuda.
Tak na marginesie i ku przestrodze innym,czy mógłbyś napisać gdzie kupowałeś te krewetki?szkoda Twojego wydatku kasy na oszukane krewetki a inni zapewne wiedząc że taki sprzedawca oszukuje nie będą tam robić zakupów,może przynajmniej w małej części przyczynimy się do solidnego i poważnego podchodzenia do nas akwarystów a nie traktowanie nas jak ciemniaków,którym można wcisnąć wszystko zmieniając tylko nazwy.
Przepraszm ale złości mnie nabijanie kogoś w butelkę,czy to młody czy stary,i może pisanie o tym jawnie da coś do myślenia takim sprzedawcom.
Ostatnie zdjęcie jest bardzo niewyrażne,ale prawdopodobieństwo że to Orange jest większe jak na pierwszych dwóch fotkach bo tam w 100% to Redki,1 samica a na drugiej samiec.
Orange powinno mieć kolorek pomarańczy o mniejszym lub większym nasyceniu.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.
Strony: 1   Do góry