Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Nasze Bałtyckie krewetki  (Przeczytany 6278 razy)

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Nasze Bałtyckie krewetki
« dnia: Sierpień 13, 2010, 10:12:47 10:12 »

Przy okazji organizowania przez nasze forum wystawy pogrzebałem sobie w sieci i znalezłem informacje o naszych,Bałtyckich krewetkach(każdy może poszukać ;D).Jest sporo opisów i ciekawych artykułów na ich temat,nie sposób je przytaczać ,tym bardziej że niechciał bym by były to jakieś plagiaty i by forum z tego tytułu miało jakieś kłopoty.
Same krewecie są wręcz piękne i warte przynajmniej zapoznania się co w naszych wodach żyje ;),są wielkości Amanek a kolorystyka? no cóż zależna jest od stopnia zasolenia wody.
Krewetka Palaemon Elegans nie jest naszą rodzimom krewetkom ale z powodzeniem radzi sobie w naszych wodach,jest może słabiej wybarwiona jak,te które występują w morzach o większym zasoleniu ale i tak jest piękna.
Fotka jest mała ale popatrzcie na tą krewetkę i oceńcie ją sami ;)
Może ktoś z Was miał już z nimi doczynienia? może ktoś podzieli się własną wiedzą i doświadczeniem o naszych pięknościach.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

arsik

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 353
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2010, 11:31:54 11:31 »

Ktoś, kiedyś pisał o krewetkach bałtyckich na pl. rec. akwarium bodajże. Swoją droga czytając temat myślałem, że przytachałeś krewetki z Bałtyku (w końcu Szczecin leży nad morzem ;-) ;-) ) i masz je w swoim akwarium. I od razu piszę, że nie wiem jak to jest prawnie uregulowane, w razie czego jakby pojawił się temat: wspólny wyjazd forumowiczów po krewetki bałtyckie ;-)
Zapisane
www.akwapasja.pl
https://www.facebook.com/akwapasjaPL
Mój fishroom: Pyrzycka 33, Szczecin.
Tel. 608 585 535. Zapraszam.

Kaef

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 286
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2010, 12:15:10 12:15 »

Może ktoś z Was miał już z nimi doczynienia?
Ja miałem :P Całkiem niezła przynęta na większość "bałtyckich" ryb: leszcze, płocie, okonie, płastugi :) Od ładnych paru lat się z nimi nie spotkałem, ale  kiedyś był ich wysyp w Międzyzdrojach. Teraz to trzeba by było szukać gdzieś przy skałach i falochronach. Z tego co  o nich czytałem, można je z powodzeniem trzymać w akwariach bałtyckich.
Zapisane

ciociababcia

  • Gość
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2010, 19:27:04 19:27 »

Kacper proszę jesli możesz przybliż mi temat "akwariów bałtyckich".Chodzi mi o bliższe informacje np paramerty wody,ew stopień zasolenia
itp i jak to traktować czy tak jak akwarium morskie?Szczerze powiem,że pierwszy raz spotykam się z takim biotopem(o ile można to tak nazwać) a temat jest dla mnie wielce interesujący  :).
Pozdrawiam Iwona
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:16:00 20:16 »

W sobotę byliśmy z Dominikiem (Lordes) nad morzem poszukać krewetek ;D,niestety mimo zapowiedzi meterologów fala była za.... i tylko nabiliśmy kilometrów.Pytaliśmy ratowników czy mieli styczność z krewetkami na plaży,zaskoczenie niepowiem było ;D krewetki? tutaj? nie,niewidzieliśmy.
Doszliśmy do wniosku że przyczyna jest prosta,znaczne ochłodzenie i duża fala wyeksmitowały krewecie na jakiś czas :( będziemy zmuszeni poczekać na ciepełko i pogodę tak by można było połazić po brzegu.

Ps. A można było jechać na grzyby ;D
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:19:08 20:19 »

Jak byłem w kwietniu nad morzem to jedną krewetkę znalazłem  8)
Ale haczyk taki, że była sucha :D Dziwiłem się, że w Bałtyku są krewetki ;)
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

Damianzuz®

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:44:47 20:44 »

a tu proszę link do forum o bałtyckich krewetkach
http://redbee.pl/viewtopic.php?p=1801
Zapisane
Pozdrawiam Damian

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2010, 19:05:09 19:05 »

Wystarczy popatrzeć na daty z podanego linku,są to informacje z przed 5 lat (bez kilku dni)
Obie krewetki występują też na naszym wybrzeżu i dlatego pojechaliśmy z Lordsem by to sprawdzić i może coś przytargać,chcieliśmy zrobić zbiornik z "naszymi" krewetkami na wystawę w listopadzie,ale niestety wyszło jak wyszło,może coś uda się załatwić z giełdy w Łodzi.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2010, 19:54:24 19:54 »

,chcieliśmy zrobić zbiornik z "naszymi" krewetkami na wystawę w listopadzie,ale niestety wyszło jak wyszło,może coś uda się załatwić z giełdy w Łodzi.

Bardzo ciekawy pomysł mam nadzieje, że wypali :)
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

Lordes

  • Gość
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2010, 20:35:06 20:35 »

Teraz o grzybach mówisz? A krótkie spodenki miałeś :/ Co się odlewcze to nie uciecze, jak to się mówi... Wybrawa fajna, ale bez efektów, musimy poczekać do kolejnych wakacji, ale jeszcze poszukamy i zobaczymy co da się załatwić i zorganizować.
Zapisane

Arturko

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 20
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2010, 21:07:11 21:07 »

Za kilka dni, jak się zrobi trochę cieplej postaram się zapolować na nie. Jak będzie nadwyżka to podeślę Wam je. U ujścia rzek do morza można je łapać prawie do listopada  - potem chowają się głębiej.
Zapisane

Lordes

  • Gość
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2010, 21:10:59 21:10 »

Arturko a może umówimy się i podjedziemy ze Sławkiem? My byliśmy w Miedzywodziu i Dziwnowie, w sumie tak troche po omacku szukaliśy.
Zapisane

Arturko

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 20
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2010, 21:14:14 21:14 »

To kwestia tylko pogody. Bo jak będzie w miarę słonecznie to wskakuję na rower i za 20-30 minut jestem na plaży.
W ciemno to trza było do portu się udać. W Kołobrzegu w basenach portowych jest ich mnóstwo - szukajcie ich na ostrogach, pomostach itp budowlach - lubią się objadać na porostach rosnących na tego typu urządzeniach.
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2010, 21:25:57 21:25 »

Artur ale nie tak jak my byliśmy gdzie fale metr miały :D,niby słonecznie to było ale niezbyt ciepło:( tak jak Dominik napisał co się odwlecze to nie uciecze,giełda giełdą ale dziczki to dziczki :)
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Lordes

  • Gość
Odp: Nasze Bałtyckie krewetki
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 30, 2010, 21:27:38 21:27 »

Bedzie  słonecznie, zadzwonimy, przyjedziemy i nalowimy :)
Zapisane
Strony: 1   Do góry