Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: krewetki i skalary ?:\  (Przeczytany 14571 razy)

Monia.kl

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
krewetki i skalary ?:\
« dnia: Sierpień 20, 2010, 10:14:43 10:14 »

hej mam takie pytanie: jakie szanse na przeżycie mają krewetki RC w akwarium z 6 młodymi skalarami 240l?? wczoraj spontanicznie zdecydowałam się na skalary i zapomniałam że przecież mam krewecie... nie wiem co teraz ...
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2010, 10:20:52 10:20 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2010, 10:24:34 10:24 »

Jesli chcesz trzymać i krewetki i skalary, to proponuję skalary zostawić w 240l, a domek dla krewetek zrobić w nanoakwarium :)
Moje krewecie w 27l czują się bardzo dobrze
Zapisane

Monia.kl

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2010, 10:51:20 10:51 »

 a jakbym w akwa zrobiła taki kącik z gałązek porośniętych mchem tak żeby skalary się tam nie dostały  może przeżyją co?? ale narobiłam... wczoraj jeszcze skalary na krewecie nie reagowały ale to pewnie dlatego że były jeszcze trochę przerażone... nie mam co robić sobie nadzieji że będą żyły w zgodzie...
Zapisane

Kaef

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 286
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2010, 11:24:47 11:24 »

Jeśli akwarium będzie odpowiednio zarośnięte to i krewetki przeżyją, ale będą pochowane.
Zapisane

husky z alaski

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 433
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2010, 11:41:12 11:41 »

Ja w 200l mam ob3lat jednego dorosłego skalara i krewetki RC i babauti. Mimo, że często krewetki pływają mu przed nosem to nie zaobserwowałem żeby skalar na nie polował. Chyba, że jest to skalar gamoń.
Zapisane
Hau! Hau! Hauuu! Pozdrawiam

Monia.kl

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2010, 11:48:02 11:48 »

na razie wymyśliłam że wygotuję takie kręte gałązki i zrobię taką kopułę z mchu. Mam jeszcze dwie duże gałęzie do spreparowania też się za nie dzisiaj wezmę. Porobię kryjówek to może przeżyją...
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2010, 13:19:37 13:19 »

jak dasz dużo mchu, to zapewne schowają się w nim i powinny sobie normalnie życ ze skalarami. Ale licz sie że możesz krewetek przez to nie widzieć, bo będą się bały wypływać
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2010, 13:30:52 13:30 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 20, 2010, 13:58:37 13:58 »

Kolejna sprawa jest temperatura , dla jednych te 26oC jest dolna granica a dla robali niestety gorna.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Monia.kl

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2010, 15:48:22 15:48 »

ja krewetki i tak rzadko widywałam... mam nadzieję że skalary się nie zorientują gdzie one są. Jeszcze się zastanowię może oddam skalarki choć szkoda, fajnie uzupełniają mi akwarium...
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2010, 15:55:11 15:55 »

Jak dla mnie szkoda byłoby oddawać rybcie. Tak jak pisałam wcześniej, jeśli masz miejsce w domu, załóż dla krewetek kostkę 30x30x30, dołóż tam sporo mchu i pozwól tam krewetkom spokojnie żyć, a na pewno będą cieszyły oko :) Ja oprócz krewetek trzymam w kostce jarzeńce i na prawdę ciekawie wygląda takie połączenie :)
Zapisane

Bandzior

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 20, 2010, 20:22:18 20:22 »

Wtrącę swoje 3 grosze.
Mam w ogólnym bocje wspaniałe i coraz więcej krewetek, na dokładkę razbory klinowe i całe stadko świeżutkich gupików, oczywiście dorosłych też jest już sporo.
Jak rybcie i krewecie razem są "od małego" to nie atakują się, tak samo jest z narybkiem. Jeśli co chwila są młode rybki czy krewetki , to reszta mieszkańców nie zwraca na nie uwagi.
Zapomniałem dodać, że jednodniowe gupiki pływają w srodkowej części akwarium. Tam gdzie nie ma roślin :P
Zapisane

Monia.kl

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2010, 09:58:40 09:58 »

trochę mnie pocieszyłeś  :) wczoraj widziałam jak krewetka przechodziła obok skalarów i nie zwróciły na nią uwagi ale nie wiem czy może po prostu jej nie zauważyły...
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2010, 11:22:09 11:22 »

Wszyscy macie racje, że ryby nie muszą zjadać siebie nawzajem...skalary nie muszą zjadać krewetek, paletki gupików i tak dalej...jest to do czasu, kiedy pierwszy osobnik "sprobuje" drugiego...wtedy wszystko się diametralnie zmienia - sam byłem świadkiem "pierwszych podrygów" palet i krewetek - do pewnego czasu żyły bardzo zgodnie, potem krewetki zniknęły.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord
Strony: 1 2 »   Do góry