Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: krewetki i skalary ?:\  (Przeczytany 14590 razy)

Monia.kl

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 27, 2010, 17:04:02 17:04 »

dziś widziałam jak dwa skalary "oglądały się" za krewetką, spojrzały się na nią po czym odwróciły się w drugą stronę nie zwracając na nią więcej uwagi i tak pływała sobie krewecia po całym akwarium. Mam nadzieję że już tak pozostanie...
Zapisane

Bandzior

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2010, 17:16:25 17:16 »

Wszyscy macie racje, że ryby nie muszą zjadać siebie nawzajem...skalary nie muszą zjadać krewetek, paletki gupików i tak dalej...jest to do czasu, kiedy pierwszy osobnik "sprobuje" drugiego...wtedy wszystko się diametralnie zmienia - sam byłem świadkiem "pierwszych podrygów" palet i krewetek - do pewnego czasu żyły bardzo zgodnie, potem krewetki zniknęły.

Alai, nawet nie wiesz jak chciałbym żeby tak było... Gupole mnożą się jak gupole, tj. króliki :D
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2010, 18:08:17 18:08 »

Sam właśnie czekam aż paletki zaczną mi selekcjonować gupiki:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Bandzior

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
Odp: krewetki i skalary ?:\
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2010, 18:35:18 18:35 »

Powiem z własnego doświadczenia sprzed kilku(nastu) lat. Odławiałem małe gupiki, karmiłem, podrosły no to wpuściłem do ogólnego...wszystkie zostały zjedzone :(
Po kilku takich próbach dałem sobie spokój. A niech rybki sobie pojedzą "żywego". I co? I prawie w 100% przetrwały maluchy w komplecie. Inne ryby nie zwracały na nie uwagi...
Zapisane
Strony: « 1 2   Do góry