Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: HYGROPHILA CORYMBOSA  (Przeczytany 3608 razy)

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
HYGROPHILA CORYMBOSA
« dnia: Styczeń 17, 2010, 12:44:46 12:44 »

Na spotkaniu była mała prośba,więc myślę że mogę ją spełnić opisując następną roślinę ;)

HYGROPHILA CORYMBOSA - Nadwódka dębolistna
Jak wcześniejsze można ją zaliczyć do wielkiego grona roślin szybko rosnących.
Roślina ta charakteryzuje się zmiennością kształtu liści i ich kolorystyki,liście mogą byś wąskie jak i przekraczać szerokość 3 cm. a zabarwienie ich w zależności od mocy światła jakim dysponujemy w zbiorniku może być soczysto zielone do ciemnozielonego z widocznym czerwonawym unerwieniem.Przy dobrym oświetleniu i nawożeniu rośnie bardzo szybko, często wyrasta ponad powierzchnie wody i kwitnie.
Pod powierzchnią wody na łodydze wyrastają korzenie,które tworzą gęstwinę i potrafią całą roślinę mateczną położyć na dnie,z łodygi rośliny matecznej wyrastają wtedy młode sadzonki,już ukorzenione,które możemy oddzielić i śmiało sadzić w nowym miejscu.Drugim sposobem rozmnażania jest rozmnażanie z sadzonek wierzchołkowych.
Corymbosa jest rośliną ,która napewno przetrwa w zbiorniku ze standardowym oświetleniem ale czym więcej tym unerwienie liści będzie bardziej widoczne.
Toleruje Ph 6-8
Temperatura 20-28 st.C
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.
Strony: 1   Do góry